Pochod proti hladu

 

V neděli 29. května se v Praze již poosmé uskuteční Pochod proti hladu (End hunger: Walk the World). Ve stejný den vyrazí lidé v různých koutech planety na pochod, aby tak symbolicky obešli celý svět a upozornili na stále existující problém hladu.

 

Ten trápí jednu miliardu lidí a z toho více než 400 milionů jsou děti. Význam pochodu a počet

účastníků rok od roku narůstá. Záštitu akci poskytl starosta městské části Prahy 1 Oldřich Lomecký. Tváří pochodu je moderátorka Lejla Abbasová a světoznámý tanečník Yemi.

 

Pochod proti hladu se vždy koná v jeden den ve všech časových pásmech planety, kdy statisíce účastníků symbolicky obejdou celý svět. Letošní pražský pochod bude zahájen 29. května ve 13 hodin v Seminářské zahradě pod Petřínem, projde centrem Prahy a vrátí se zpět do Seminářské zahrady. Tam již bude pro účastníky pochodu připraven zajímavý program.

 

Pochod proti hladu v České republice podporují i neziskové organizace Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a Wakitaka. Cílem Pochodu proti hladu je získat finanční prostředky pro jednu z největších humanitárních organizací na světě – World Food Programme (WFP) při OSN. Vybrané prostředky budou investovány zejména do nákupu jídla pro děti z rozvojových zemí. V loňském roce bylo v ČR v rámci pochodu vybráno přes 200 000 korun českých, které byly prostřednictvím WFP rozděleny potřebným.

 

Tváří pochodu se pro letošní rok staly významné osobnosti z české scény. „Iniciativa Pochod

 

proti hladu se mě osobně dotýká. Založila jsem nadační fond Asante Kenya, který v Keni pomáhá zejména dětem. Málokdo z nás si například dokáže představit, že by měl vyjít se dvěma dolary na den. Iniciativa Pochod proti hladu našemu světu alespoň jednou do roka tuto realitu připomene,“ říká moderátorka Lejla Abbasová, která je hlavní tváří letošního pochodu. Kromě ní akci podpoří i tanečník Yemi.

 

Letos se Lejla rozhodla pomoci dětem v Africe ještě intenzivněji. Poprosila všechny účastníky

Pochodu, aby dorazili s párem bot nejen na svých nohou, ale i s dalším, který již nepotřebují. Lejla Abbasová všechny boty následně odveze do Keni a osobně předá africkým dětem.

 

Letošní pochod bude začínat i končit v Seminářské zahradě pod Petřínem, kde bude pro účastníky připraven zajímavý program – vzdělávací workshopy nebo vystoupení skupiny Yellow sisters. Po celou dobu bude pro účastníky pochodu připraveno také bohaté občerstvení. Po vzoru z minulého roku mimo jiné i miska pomoci, která má naznačit, čím se živí děti v Africe.

 

Program

 

13:00 Program zahájí Lejla Abbasová a tanečník Yemi

 

13:10 – 13:20 Vystoupení Tiditade

 

13:20 – 14:00 Slovo zástupce OSN, TNT a Unilever, následovat budou krátké prezentace

 

přítomných neziskových organizací

 

14:00 – 15:15 Začátek Pochodu proti hladu ulicemi Prahy (trasa povede přes Újezd, Národní

 

třídu, Karlův most a Staroměstské náměstí a poté zpět pod Petřín do Seminářské zahrady v doprovodu tanečníka Yemiho a bubenické show a školy samby Tam-Tam Batucada (

www.tamtam-orchestra.cz)

 

15:20 – 15:40 Vystoupení Yellow sisters

 

V Seminářské zahradě budou celé odpoledne připraveny zajímavé aktivity a workshopy pro děti i dospělé.

 

Po celou dobu konání pochodu bude možné přímo na místě přispět na podporu hladovějících dětí.

 

Více informací o pochodu v České republice včetně fotografií z pochodu najdete na webové stránce www.pochodprotihladu.cz.