Plastika ji stála život

Magdalena měla po třech porodech povislé břicho, proto nastoupila v pražské Vinohradské nemocnici, aby jí zde odstranili převislou kůži. Po operaci se cítila dobře, napsala dětem zprávu, že je vše v pořádku a pak najednou zkolabovala a už se neprobrala. Lékaři ji týden udržovali na přístrojích, než museli konstatovat smrt. Jestli smrt způsobila embolie nebo mozková mrtvice, určí soudní pitva. Případem se zabývají kriminalisté. Žena si na splnění snu, půjčila 40 tisíc korun, které jsou teď na bedrech tří sirotků.

Podobný případ se stal už v únoru, kdy si máma dvou malých dětí, chtěla nechat vylepšit prsa a také zemřela. Po těchto případech se plastičtí chirurgové chtějí domluvit na zpřísnění předoperačních vyšetření, ani ta ale nemusí smrti pacientů zabránit. Lidé si totiž často neuvědomují, že i plastická operace je jako každý jiný chirurgický zákrok a riziko komplikací a smrti tady zkrátka je, i když menší.

Je smutné že musely zemřít zrovna skutečné ženy, které nechtěly mega prsa nebo odsátí tuku, padesátou úpravu obličeje, aby přitáhly pozornost médií nebo bohatých mužů. V předchozím článku někteří čtenáři takové mámy kritizují, že jsou hloupé. Ale proč? Jen proto, že se chtěly po porodech cítit stále jako ženy a ne jen strhané matky s vytahaným břichem a poprsím? Někdo má to štěstí, že má po porodu stále pěknou postavu, některé ženy zase umí svá kila navíc a jiné poporodní nedostatky nosit s grácií. A některé jsou zkrátka natolik nespokojené, že vyzkouší plastickou chirurgii. Je to pořád lepší, než každý den lamentovat, jak jim děti zkazily postavu… A proto nesuďte druhé pro jejich pohnutky, nevíte, zda se do podobné situace nedostanete vy. Já těm obyčejným ženám, které se rozhodnou se sebou dělat cokoliv (třeba i „jen“ cvičit), fandím.

Dětem upřímnou soustrast a doufám, že v rodině najdou někoho, kdo jim v těžkých chvílích bude oporou.