Příběh týdne

„Ty se máš jako v pohádce, máš hodného manžela, krásné zdravé dítě, co ti chybí,“posteskla si mi jednou kamarádka, svobodná maminka, „a já začala bilancovat uplynulé roky,“vypráví Andrea, co ji přimělo k napsání svého příběhu. „S manželem Jirkou jsme se seznámili před 11 lety na jedné zábavě. Tenkrát mi bylo 16 a byla jsem tam ještě s původním přítelem a on tam byl s kamarády. Seznámili nás společní známí, a protože můj přítel se ten večer věnoval spíše alkoholu, prokecala jsem s Jirkou celou noc. Neměli jsme příliš společného, ale tak jsme drbali naše společné známé, že to vydalo na celou noc.“ Potom se Andrea s Jirkou více než tři měsíce neviděli, až jí jednou poslal smsku, jestli by nešla na kafe. „Byla jsem čerstvě po rozchodu, nikam se mi nechtělo, ale řekla jsem si, že za to nic nedám. Nebylo to tak, že by mi nelíval do hlavy, jak na mě nemůže zapomenout atd., bylo to obyčejné rande, které na půl probíhalo v trapném tichu.“ Popisuje Andrea, své první rande s Jirkou. Až o další měsíc později se začali scházet mezi kamarády a problém s trapným tichem byl vyřešený. „Nebylo to tak, že bychom si neměli co říct, jen jsme každý měli jiné zájmy a cestu k těm společným jsme teprve hledali.“ Vypráví Andrea o prvních úskalích v komunikaci.

Po čtyřech letech si našli malý byt a začali spolu bydlet. „To byl hodně důležitý mezník ve vztahu. Protože jsme každý jiný, trvalo, než jsme našli kompromisy. Nejvíc hádek bylo kvůli domácím pracím. On byl zvyklý, že to dělají jen ženy. Nakonec si musel vybrat pro něj nejméně ponižující práce jako vysávání a mytí nádobí. Během prvního roku soužití jsme se asi 5 x rozešli, ale ani jeden nechtěl byt opustit. Kamarádky si myslí, že jsme se prostě nastěhovali, hned se shodli, a žili jako Romeo a Julie. Ale tak to nebylo.“ Vypráví Andrea. To nejhorší ve vztahu ji ale teprve čekalo.

„Když jsme spolu byli přes šest let, vybil se mi jednou mobil a potřebovala jsem poslat svojí mámě smsku, půjčila jsme si tedy Jirkovo mobil a nevěřila svým očím. Jirka měl plný mobil zpráv od nějaké Moniky, která ho oslovovala medvídku a psala, jak je jí s ním krásně. To byl pro mě konec. Sbalila jsem si věci a šla ke kamarádce. Jirka mi samozřejmě bránil, tvrdil, že to bylo jen jednou a že ho teď Monika uhání a nechce to s ním skončit, že miluje jen mě atd.. U kamarádky jsem strávila 14 dní. Během té doby mi Jirka posílal ty nejkrásnější smsky a já mu začala pomalu odpouštět a vrátila se k němu. Ještě rok potom jsem na to ale stále myslela.“ Uzavírá Jirkovu nevěru Andrea.

 

„Před dvěma lety mě Jirka na dovolené v Řecku požádal o ruku a dnes se už spolu díváme na úžasné spící miminko v postýlce. Nevznáším se na růžovém obláčku, jak by si někdo mohl myslet. Velká láska už vyprchala a já mám vedle sebe člověka, kterého mám ráda, věřím mu, můžu se na něj spolehnout a vím, že s ním chci zestárnout. Ano, udělal pár chyb, stejně jako já, ale lidé si mají odpouštět a ne hned pálit mosty. Shodou okolností kamarádka, svobodná matka, která si myslí, že náš vztah je bez jediné poskvrny, opustila svého přítele kvůli jeho nevěře. Kdoví, třeba by teď její syn měl skvělého tátu. Ale to už je zase jiný příběh.

 

„Dnešní mladé ženy si často myslí, že potkají osudovou lásku jako z amerického filmu. Někomu se to možná podaří. Ale život je nejen o lásce, ale i o nezaplacených složenkách, špinavých ponožkách a pokakaných plínkách. A tak ho mám ráda.“ Uzavírá svůj příběh Andrea.

 

Redakčně upraveno Andree za její příběh posílám malý dárek. Svěřte nám i vy svůj veselý nebo smutný příběh. Ty nejzajímavější zveřejním a odměním malým dárkem. Nejkomentovanější příběh získá na konci prázdnin další dárek. Odměnu dostanete i vy komentující! Na konci prázdnin z došlých komentářů vyberu jednu z Vás, která rovněž získá cenu. A jaká bude? To se nechte překvapit :-).