Nový pokoj pro kluky

Nakreslila jsem si dva plánky a ukázala je Adíkovi a manželovi, vyhrál návrh číslo dvě, který zahrnuje dvě vysoké postele, pod kterými bude posezení, dvě stejné skříně z Ikei, prostor na hraní a prostor na budoucí psací stoly.

Jako největší oříšek se ukázaly být postele. Těch zvýšených je na trhu obrovská spousta, když jsem se ale zaměřila na detaily, ukázalo se, že sítem neprojde téměř žádná. Většina obchodníků má obrovský nedostatek, napíše rozměr zvýšené postele, ovšem zapomene na ten pod postelí, jak pak může člověk odhadnout, jstli se pod postel vejde či nevejde plánovaná pohovka? A co kdybych pod postel chtěla skříň? To už bych asi vůbec neměla šanci. Nezbývalo, než u nejzajímavějších postelí vložit dotaz a čekat na odpovědi. Pro mě to znamenalo velkou ztrátu času, pro obchodníky ztrátu zákazníka. Ještě stále nemám vybráno. Přeci jen chci, aby postel vydržela klukům až do dospělosti. No a s tím přišel další problém. Preferuji tvrdé dřevo, zkuste si do vyhledávače zadat „patrová postel dub“ nebo „buk“ a ukáže se vám hromada postelí, ovšem z masivu borovice, který vám namoří na buk, dub….. Hledala jsem i v zakázkové výrobě. Ovšem když už jsem našla cenově a kvalitně dobré postele, byla hrozně drahá doprava. Teď už je rozhodnutí na manželovi, dostal do ruky můj top výběr a čekám jen na řešení mé několikatýdenní peripetie. Předpokládám, že vybere do pěti minut, jen podle vzhledu. Ostatně nedávno přišel s návrhem vysoké postele se zabudovaným psacím stolem a skříní. Decentně jsem mu naznačila, že to zrovna nebude ono, tak snad mi to „nevrátí“.

Druhým menším oříškem, se překvapivě stalo vymalování. Kluci mají v pokoji neutrální sytě oranžovou barvu, kterou jsme vymalovali před Adíkovým narozením, kdy jsme ještě nevěděli, zda budeme mít kluky nebo holky, či pár. Když se nám povedli dva kluci, rozhodli jsme se pro pokoj s fotbalovou tématikou. Adík souhlasil, ač by se mu momentálně líbili více dinosauři. Ještě donedávna jsem si myslela, že fotbal je po autech druhý nejčastější motiv pro kluky. To jsem se ale spletla. Tapetám vévodí Spidermani, Batmani, motorky, auta, zvířátka….. Sfotbalovou tématikou jsem sehnala jen jednu tapetu se stadionem, která se mi příliš nelíbila. Přišel tedy plán B. Pokojíček bude trojbarevný, jedna stěna bude rudá, druhá žlutá, třetí modrá, jako sparta. Kluci budou mít veselý pokoj, který doladíme fotbalovými doplňky a nábytkem v neutrálních barvách. Věřím, že budou nadšení.

Výměnu koberce a nákup stolů, jsme se rozhodli nechat až na později, přeci jen jsou kluci ještě malí a dost toho zničí. Navíc stoly budou pod oknem a s jejich nápady, bych se obávala o jejich bezpečí.

A jak jste zařizovali dětský pokoj vy? Napište nám o tom.