NOVINKA – Ovulační testy – správné načasování je základ úspěchu

web-gs_4Novinkou na trhu jsou ovulační testy GS Ovultest
a GS Ovultest Comfort pomocí nichž žena snadno, rychle a spolehlivě odhalí, kdy ovulace nastane, a tudíž je největší šance na otěhotnění. Testy zjišťují míru luteinizačního hormonu (LH) v moči, jehož hladina se zvyšuje právě před ovulací, která přichází přibližně dva týdny po začátku menstruace.

 

Při testování pomocí GS Ovultestu se testovací proužek ponoří na pár vteřin do nádobky se vzorkem moči. Zvolí-li si žena GS Ovultest Comfort, nepotřebuje k testování žádnou nádobku s močí, protože vloží testovací tyčinku přímo do proudu moči. Celé testování je tak mnohem pohodlnější. Objeví-li se na testovací tyčince dva proužky, je to pro ženu signál, že nastal ten správný čas pro nechráněný pohlavní styk. Nejvyšší šance na otěhotnění je pak v průběhu následujících 24 – 48 hodin. Ženy s délkou cyklu 28 dní by měly začít s testováním 11. den po začátku krvácení a pokračovat s prováděním testů v průběhu až pěti po sobě jdoucích dnů, dokud test není pozitivní.

Výhody ovulačních testů GS Ovultest a GS Ovultest Comfort:
•    Přesnost – určí dva nejvhodnější dny pro otěhotnění
•    Garance jistoty – více než 99% spolehlivost při zjišťování zvýšené hladiny hormonu LH
•    Rychlost a jednoduchost – snadné a rychlé stanovení ovulace

web-gs_2Těhotenský test GS Ovultest se třemi testovacími proužky zakoupíte v lékárně za 39 Kč a GS Ovultest Comfort se třemi testy pro přímou aplikaci do proudu moči jsou k dostání za 199 Kč.

Luteinizační hormon (LH) se u žen vytváří v podvěsku mozkovém a slouží k vyvolání ovulace, tedy k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. K tomu dochází přibližně dva týdny před menstruací.

Kdy je nejvhodnější doba k testování:

Délka menstruačního cyklu27 dní28 dní29 dní30 dní31 dní32 dní33 dní34 dní
Začátek testování od počátku poslední menstruace10.den11.den12.den13.den14.den15.den16.den17.den