Nevěrný manžel 20

 

Bylo nádherné teplé léto a s Nikolkou jsme každý den vyrážely ke kilometr vzdálenému rybníku, kde jsme řádily i odpočívaly. Když Nikolka usnula v kočárku, jen tak jsem pozorovala život kolem nás a měla konečně pocit, že držím otěže ve svých rukou. Chtělo se mi začít znova.

Nikolka sfoukla první svíčku na svém dortu a slavilo se celý den. Sešla se široká rodina, většina o našich problémech věděla, bála jsem se, že to se mnou bude chtít někdo rozebírat, ale taktně se drželi stranou a do tématu nevěry se nepouštěli. Když ale odcházela tchyně, řekla mi, že je ráda, že jsme pořád spolu, že by nepřežila, kdybychom se s Honzou rozvedli. Dveře za poslední návštěvou zaklaply a já slyšela, jak Honza napouští vanu pro Nikolku. Poslouchala jsem radostné výskání a pustila se do úklidu spouště, která po oslavě zůstala. Po vykoupání a nakrmení Nikolky, jsem ji uspala a chtěla pokračovat, jenže Honza mě vzal za ruku a odvedl do koupelny, kde napustil plnou vanu s pěnou. „Měla by sis ospočinout.“ Popostrčil mě do koupelny a sám se vrhl na plný dřez nádobí. Neprotestovala jsem.

Když jsem vyšla z koupelny, bylo už uklizeno a na stole stály sklenice vína. Ten večer jsme se po dlouhé době milovali a přestože jsem se tohoto okamžiku bála, cítila jsem, že spadla poslední bariéra, která nám bránila začít znovu pracovat na tom hezkém, co mezi námi bylo.

„Pořád nevřím tomu, že to miminko, které jsme si včera přivezli z porodnice, je už taková velká slečna.“ Začal Honza u snídaně. „Nemyslíš, že je čas na druhého prcka?“ Zeptal se a nasadil mi tím brouka do hlavy. Na to jsem vůbec nemyslela, těšila jsem se, že budeme mít víc času na sebe, protože už mě malá potřebuje méně a do dalšího miminka se mi nechtělo, zvlášť po tak perném roce. Ael čekala nás ještě dovolená as ní velká prověrka našeho vztahu. Rozhodla jsem se, že si to tam nechám pořádně projít hlavou.

 

Předchozí díl seriálu si přečtěte tady:  http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2057:nevrny-manel-19&catid=114:maminky&Itemid=319

První díl si můžete přčíst tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1820:nevrny-manel-i&catid=114:maminky&Itemid=319