Nevěrný manžel 15

 

K obědu byly boloňské špagety, v tom napětí jsem nedokázala uvařit nic jiného. Honza se tvářil překvapeně, snad čekal něco slavnostního, ale mě to bylo jedno. Nikolku si hodinu před schůzkou odvezla babička, abychom měli klid. A tak jsem se beze slova najedli, pohledy nám uhýbaly a těkali jinam. Honza ticho prolomil. Zeptal se na Nikolku a takhle jsme bezduše hovořili asi půl hodiny. Nikdo nechtěl nakousnout to, proč jsme s sešli. Co se stalo? Vždycky jsme spolu uměli mluvit o všem, ale najednou to nešlo. Musela jsem začít.

 

„Můžeš se vrátit, ale nebude to tak, jako to bylo.“ Na Honzovi byla vidět úleva. Už už mě chtěl obejmout, ale odstrčila jsem ho. „Napsala jsem ti pravidla, podle kterých teď budeme fungovat. Pokud s nimi nebudeš souhlasit, podepíšu ti rozvodový papíry. Ty pravidla budou platit do dovolený a po dovolený se ukáže co a jak. Hlavně nechci, aby nějak trpěla Nikolka, myslím, že kvůli tobě si užila dost a já ti nikdy nezapomenu, že místo abych si užívala voňavé miminko, musela jsem řešit takový hnus. Ten papír si vem a běž, zítra buď přijď zpět s kufry nebo s rozvodovými papíry. A nezkoušej smlouvat.“ Ukončila jsem a nedala mu prostor k diskuzi. „A teď už běž, za chvíli přijde Nikolka a chci mít klid.“

 

Honza se začetl do papíru a beze slova odešel. Co jsem mu určila za pravidla? Jednoduchá. Bude spát v obýváku, žádný sex, bude se alespoň 3 hodiny denně věnovat Nikolce a účastnit se rodinných výletů a oslav. Pokud mu přijdu na další nevěru, znamená to okamžitý konec. Ještě jsem tam vypsala výdaje, na kterých se bude podílet  práce v domácnosti, které bude mít na starosti. K tomu ještě pár drobností.

 

Ten den se mi neskutečně ulevilo. Vzala jsem Nikolku a dlouhou procházku a večer usnula s ní. Druhý den mě čekalo Honzovo rozhodnutí.

 

Předchozí díl seriálu si přečtěte tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1988:nevrny-manel-14&catid=114:maminky&Itemid=319