Nelinka se narodila dřív

Koncem těhotenství častěji tvrdlo břicho a zvýšily se návštěvy na toalety, poslední týdny jsem se bála kamkoliv cestovat, a tak jsme měli z ultrazvuku jen tři fotečky. Pohlaví mimča jsme neznali. Chtěla nechat povědět, ale Veronika mě ukecala, ať to nedělám, že to bude překvapení. I když jsem na doktora naléhala, zda mi to prozradí, odpověděl, že ne, že se mám nechat překvapit. Já si přála holčičku, Veronika zase chlapečka. Od prvního trimestu jsem listovala v kalendáři, ale manžel trval na svém, aby chlapeček nesl jméno po něm a pro holku ať vyberu já. Navíc máme netradiční příjmení, takže nějaké ryze české jméno se moc nehodilo. Nakonec jsme se shodli na Nelince a Adámkovi.

Dny se krátily a termín porodu se blížil…

Kočár jsem chtěla kombinovaný, který lze užít i jako sporťák a zároveň světlý neutrální barvy. Autosedačka se pořídila levnější, první půlrok nějak moc cestovat nebudeme, zainvestuje se do další – větší a bezpečnější. Během týdne byl nachystaný i pokojíček: vymalováno, vytapetováno, vypráno, vyžehleno, koš na miminko spolu s výbavičkou vypůjčeny – jen hlavní aktér se ještě nedostavil…

Měsíc před porodem jsem začala s masáží hráze, o níž jsem se dověděla v kurzu. Můžete masírovat jak divá, přitom vás napadají myšlenky, zda to není zbytečné, třeba budu rodit císařem..anebo si provedou nástřih… S Veronikou jsme byly netrpělivé, denně si psaly několik sms, zda už nějací ti „poslíčci“ přišli a zároveň se modlily, ať to zvládneme, co možná nejlépe a přirozeně.

Porod měl být v sobotu

A začal 40. týden těhotenství. Porod měl být v sobotu a od pondělního rána jsem byla jako na trní, kdy že to přijde. Už jsem se skoro nemohla pohnout, chuť na jídlo a mé porce byly čím dál větší a nohy oteklejší. Taška do porodnice praskala ve švech a já měla také pocit, že každým dnem prasknu. Přibrala jsme celkem 14,5 kg, (které už mám dole:-) Bydlíme sice jen pět minut od porodnice, ale stejně jsem denně překontrolovávala seznam, zda něco nechybí, jestli si vzít jeden či dva ručníky, zda brát walkmana a knihu, když se pátý den propouští domů.

Přišlo to v pondělí krátce po půlnoci. Prckovi se zachtělo na svět čtyři dny před termínem. Vzbudilo mě mokro a mírné tvrdnutí břicha. Chvíli jsem cvičila a tušila, že už je to TADY!

Nelinčiny první dny na světě nebyly právě snadné. Jako novorozeňátko byla spavá, slabá a Hanka musela kojení odložit… Nenechte si ujít další vyprávění mámy a zlatovlasé holčičky ve Vašem oblíbeném magazínu.

Bude to asi … Nelinka? Nelinka, já a… cukrovka!

Svou holčičku na digitálních obrázcích úžasně zachycuje nejen maminka, ale i táta, jemuž se oko fotoaparátu stalo šestým smyslem. Navštivte jeho stránky a přesvědčte se sami: Galery Fotobanka.cz