Nebezpečné hračky

Krásná sada osmi druhů barevných plastových chrastítek Baby Rattle Set, vyrobené v Číně. Každé miminko by si v ní určitě našlo to své oblíbené. Ale

má hned několik závad.

Při běžné manipulaci s chrastítky dochází k :

– volnému vytažení plastového proužku krytu baterie

– rozlomení průhledných koulí, vysypání malých kuliček a k prasklinám

– uvolnění koleček nasunutých na kovové ose (přístupné kovové osičky, praskliny)

– odlomení jezdce a vzniku ostrých hran

– rozlepené spojů a vytvoření pohyblivých štěrbin

ČOI proto zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě, kterého stáhnul předmětný výrobek v trhu.

Další nebezpečnou hračkou, o které se ČOI dozvěděla na základě informace o výskytu nebezpečného výrobku oznámeného v mezinárodním výstražném systému RAPEX, byl v obchodní síti České republiky nalezen Mačkací míček ( červený a zelený ) z měkčeného PVC . Výrobce ani dodavatel na tomto míčku není uveden.

Výsledek zkoušky prokázal typ rizika – uvolňování ftalátu, obsah 21,2% hm esteru kyseliny ftalové DEHP – CAS 117-81-7. Limit pro hračky je ale jen 0,1% hm!

Výrobek bude stažen z trhu.

Vašim batolátkům udělal určitě velkou radost, ale pokud ho máte doma, budou se s ním muset rozloučit. I hopsadlo Nosorožec vyrobené v Číně z měkčeného červeného plastu, totiž hrozí poškozením zdraví.

Byla u něj zjištěná nadlimitní hodnota esterů kyseliny ftalové ( 18,5 % ).

ČOI zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě, kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Další nebezpečné výrobky najdete na www.coi.cz