Nebezpečí na cestě

Dívka utrpěla těžký otřes mozku. Stačilo přitom, aby přešla o 200 metrů dále na přechodu pro chodce. Podle řidiče mu ale dívka doslova vběhla pod auto a ten už nestačil zareagovat.

Pokud míříte kolem osmé hodiny ráno do práce, dávejte pozor, školáci jsou ještě roztěkaní z prázdnin a policie dohlíží na přecházející děti jen na přechodech pro chodce. Je proto důležité, abyste se školákem prošla několikrát trasu do školy a upozornila ho na případná nebezpečí.

Do školy včera nastoupilo 1,3 milionu dětí. Školy se pomalu začínají plnit, díky silnějším ročníkům. Žáky letos díky nové školské reformě čeká plno změn. Podle nových osnov se budou učit děti prvních dvou ročníků na prvním i druhém stupni. Poslední ročníky si už budou moci podat až 3 přihlášky na střední školy.

Na střední školy včera vyrazilo kolem půl milionu studentů. Podle očekávání nastoupilo nejméně žáků na učiliště, zvlášť o některé obory je totiž minimální zájem. Ti co obor o který není zájem zvolili, budou nebudou mít po vyučení problém najít práci a dá se předpokládat, že se firmy budou předhánět ve výhodách pro tyto učně. Středních škol se bude také týkat reforma, v příštích letech by se měly zaběhnout změny, které by měly studentům usnadnit situaci na trhu práce a motivovat k celoživotnímu vzdělávání.

Napjatý budou mít nový školní rok i učitelé, kteří stále požadují zvýšení platů. Až teprve rozpočet pro rok 2009 ale ukáže, jestli si konečně přilepší.

A jak zvládli včerejší den vaše ratolesti? Podělte se s ostatními maminkami.