Montessori školka Prosek v Centru volného času Praha 9

Máme vyškolené lektorky ( vždy 2 na 15 dětí ). Kromě daného tématu dne, týdne, měsíce, máme denně pravidelná tyto témata:

  • pondělí : počtářský den ( zahrnuje nejen matematiku, ale i prostorovou orientaci. logiku…), odpoledne „hrátky s angličtinou“
  • úterý :   výtvarný den ( dopolední výtvarná činnost kromě tématu týdne), odpoledne „logohrátky“, jóga
  • středa : jazykový den ( hra s písmeny, vnímání všemi smysly)
  • čtvrtek : objevitelský den ( příroda, vesmír )
  • pátek : praktický den ( péče o kytky, v jídelně, na zahrádce)

.

0102

 

K dispozici je v uzavřeném areálu velká zahrada, také i záhonky pro děti, aby si mohly samy vypěstovat zeleninu apod.

 

Školka je nabízena o letních prázdninách i pro děti, co k nám ve školním roce nedocházejí.

 

Činnost Centra volného času Praha 9 se datuje od počátku roku 2004. Věnuje se především organizováním sportovních soutěží i dalších volnočasových aktivit pro děti, mládež i dospělé. Cílem organizace je naplnění hesla „Pro každého něco!“. O letních prázdninách se pořádají příměstské tábory.Probíhají zde kurzy, cvičení, kroužky pro děti a jednorázové akce, o nichž je možné se informovat na internernetových stránkách www.cvcpraha9.cz. Např. miniškolka pro děti je již od dvou let, cvičení hrou pro děti od tří let, již zmíněná Montessori školka pro děti od tří let, dětský aerobik od pěti let, minitanečky, angličtina pro nejmenší již od tří let, sportovní hry pro kluky od čtyř let, Play Wisely pro rodiče s dětmi, street dance, break dance, zumba, pilates, karate pro dospělé. Nejbližší akce pro rodiče s dětmi bude velikonoční dílna 31.3. a Den dětí 29.5.2015.

Srdečně vás na obě akce zve

 

ředitelka CVC Praha 9 Simona Vacková, cvcpraha9@seznam.cz