McDonald´s rozdává kávu za úsměv

mcdonald01Podle oficiálních statistik vypije průměrný Čech asi 400 šálků kávy ročně, přičemž spotřeba tohoto nápoje se u nás neustále zvyšuje. „Čechům káva nejenže chutná, ale dobrou zprávou je, že se naučili rozeznávat a ocenit její kvalitu. Stejně tak stále více konzumují kávu mimo domov – v kavárnách a restauracích,“ říká Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace McDonald’s ČR, a dodává: „Akce Káva za úsměv má povzbudit všechny naše zákazníky, aby k nám přišli ochutnat vynikající chuť kávy arabica.“

Nejlepší je za všech okolností vždy čerstvě mletá káva, která ale rychle ztrácí své aroma. Proto se každý šálek v McDonald´s připravuje pouze z čerstvě namletých 8,5 g kávových zrn, za použití těch nejmodernějších strojů vybavených technologií kontroly teploty vody, presovacího tlaku a rychlosti i jemnosti mletí. Důraz klade McDonald´s také na ekologii, a proto nabízí kávu, která nese certifikát nezávislé organizace Rainforest Alliance. Jedná se o 100% arabicu značky Jacobs od společnosti Mondelez. V únorovém akčním týdnu se o jejích kvalitách může přesvědčit každý a jen za úsměv.

Káva pro McDonald´s se pěstuje v Jižní a Střední Americe. Logo Rainforest Alliance je garancí, že surovina pochází z plantáží firem, které respektují zásady ochrany životního prostředí a udržitelného zemědělství a také zaručují dobré podmínky pro pracovníky na plantážích a jejich rodiny.

 

 

mcdonald02Arabica je přirozeně kyselá, ale její výsledná chuť závisí na způsobu pražení či způsobu zpracování. Navíc oproti odrůdě robusta má arabica méně kofeinu, což ocení milovníci kávy, kteří si denně rádi vychutnají více než jeden šálek. Pražení je jedním z nejdůležitějších procesů výroby kávy, při kterém získává chuť a aroma. Káva pro McDonald´s se praží v pražírnách Jacobs v Brémách na stupeň číslo 4 (celkem existuje deset stupňů pražení kávy) – American style, přičemž teplota nesmí přesáhnout 230 °C. Během procesu pražení na povrch vystoupí aromatické oleje, které jsou nositelem chuti a vůně. Celý proces je ukončen chlazením studeným vzduchem a následně je káva balena.