Matka vraždila

Všichni se ptají, proč vraždila? Proč musely o život přijít dvě malé děti – sedmiletý Jára a dvouletá Lucinka? Byly za tím finanční potíže? Měla žena psychické problémy? Přiznala se sama nebo ji policie obvinila jen na základě důkazů? To jsou otázky, na které veřejnost a možná ani pro policie, nezná odpověď ..

Žena měla své děti ubodat a poté pobodat i sebe, psychiatři teď zkoumají, jestli byla nepříčetná a já si myslím, že to je bez debat. Jinak si nedokážu vysvětlit, že by byla sedm let vzornou mámou a jednoho dne prostě odpravila děti a psa… Nepříčetnost by ji mohla pomoci zmírnit trest, jenže nejvyšší trest si stejně bude odpykávat celý život. Kdo normální by dokázal žít s tím, že přivedl na svět dvě děti a pak je sám zabil? Nehledě na to, jak musely děti plakat, nějak si to neumím představit, že se najednou laskavá máma promění ve vraždící bestii a vrhne se na své překvapené děti..

Finanční krize už v zahraničí pamatuje podobné případy, kdy jeden z rodiny zabil všechny své děti a pak sebe, ale copak to nejde jinak? Proč se lidé stále zadlužují? Copak jim stojí za to, celý život trnout a splácet? Ale je to i o sociální politice státu, zatímco někteří dostanou příspěvek na každou hloupost, mladé rodiny často nedosáhnou na nic a musí se starat jak jen to je možné..

O kolika takových nevinných obětech se ještě budeme muset dozvídat, než někdo zatrhne nebankovní půjčky, „výhodné“ kreditky a podobné nesmysly, které jsou jen legální lichvou?