Mámy mámám 3

Člověk si říká, že ho už nic nemůže zaskočit. Samozřejmě, je to nesmysl. Obzvláště, když máte děti. To je člověk překvapován neustále.
Nevím, jakou máte zkušenost vy v této roční době, ale moje děťátko naprosto odmítá chodit na procházky. Pokud je sníh a může jezdit na bobech – prosím, to je něco jiného. To mě táhne ven už za ranního kuropění. Pokud je naopak vedro a on se může koupat, hrát si na písku, případně jezdit na kole, nemá s pobytem venku taky žádný problém. Ale chodit jen tak na procházku? To mu přijde poněkud zbytečné. A teď, babo, raď, co s tím.
1. Pokud zrovna nesmrká, nekýchá a venku nezuří orkán, povoluji mu kolo. Ovšem, když je venku velká zima, hrozí to tak trochu zápalem plic.
2. Někdy se snažím vymyslet nějaký cíl, který by ho nalákal – jdeme tedy přimrznout k ledovým houpačkám, což mu sice na zdraví nepřidá, ale vyžene ho to od televize.
3. Občas zabírá, když se dohodneme s kamarádkou a kluci vyrazí spolu. Jenomže, obvykle se chystají zamířit do jednoho z obydlí, aby si mohli nerušeně hrát.
4. Co funguje kdykoliv a kdekoliv je výlet do ZOO. Ale řekněte, copak můžeme denně jezdit za zvířátky?

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

Tip na tento týden
Kam na výlet, aby mělo dítě chuť vyrazit.

1. Třeba za loutkami.
Pokud zrovna venku prší určitě vyražte do Chrudimi. V rohu chrudimského náměstí stojí už po staletí třípatrový Mydlářův dům, ve kterém je muzeum loutek.

2. Za Večerníčkem
Pro změnu muzeum loutkového a kresleného filmu je otevřeno zámku Kratochvíle. Potkat se zde děti mohou například s Machem a Šebestovou, Spejblem a Hurvínkem, Ferdou mravencem, nebo třeba s plyšovými medvědy, kteří se kdysi potkali u Kolína.

3. A do třetice všeho dobrého- do Plzně za dinosaury
V areálu zoologické zahrady se tu rozprostírá DinoPark. Velké modely pravěkých zvířat, některé dokonce pohyblivé a zasazené do přírodních scenérií v dětech vyvolají pocit, že se ocitly v pravěku, nebo alespoň ve filmu Jurský park. Samy si dokonce mohou zahrát na objevitele stop z minulosti. Na paleontologickém hřišti si za pomoci smetáčků vyzkouší, jak se z písku postupně odhaluje kostra dinosaura.

Další tipy na výlety spolu s otevírací dobou a dalšími podrobnostmi najdete v naší rubrice tipy na výlety.

Na vaše tipy, rady a vychytávky se moc těšíme. Na shledanou příští týden u příštích tipů.