Máme dvojčata 30

 

Jsem pyšná,když vyjedu ven a lidé se otáčí a říkají. Jé to je krásný kočár s volantem a to jsou krásný dvojčátka. Prostě radost, ty druhé nelichotivé fráze ani raději řešit nebudu. Také jsem se propracovala ke stavu, kdy kluky ne vždy stejně oblékám a i na sobě pozoruji, že začínám kupovat věci, které jsou si jen podobné, třeba kombinace vzorů a barev a doladím stejné kalhoty, či čepky. Ono taky není vůbec jednoduché kolikrát sehnat dvě stejně velké věci, i když Daneček je drobnější a doteď nosil velikost 86, Davídek je na 92 a ze všeho jsme zase nějak odrostli.

Z Davídka se stává netykavka. Když jde Daneček kolem, nebo se ho dotkne botou v kočáru, už je oheň na střeše. No ono se ani není čemu divit. Párkrát jsem za sklem u dveří pozorovala kluky, kteří byli sami v pokojíku a menší Daneček Davídka pěkně mastí, vezme jakkoukoliv hračku a bouchá Davídka do hlavy, na což následuje hysterický pláč. Ale pak jsou chvíle, kdy mě to vezme u srdce, když Daneček přijde a obejme Davídka, či ho pohladí, muchlují se. A též to mají v oblibě se starším bráškou. Jeden druhého hladí, když usínají. Zrovna nedávno jsem kluky pozorovala, když Daneček hladil už spinkajícího Davídka. Tady se utvrdím, že se mají rádi. Nosí si navzájem dobroty a i hračky se slůvkem „NA“, které krásně již umí říct.

Davídek se začal dožadovat samostatného usínání v posteli u nich v pokojíku. Již asi 10dní dopoledne, odpoledne i večer tam sám usíná. Daneček stále v ohrádce v obýváku, ale chystám se již zkoušet ho dávát spát nahoru do pokojíku k bráškovi, aby se naučili spolu usínat a přesto každý sám. Také se nám teď stává, že dopoledne spinkají 2-2,5 hodinky a odpoledne jdeme ven, tak nespinkají, ale za to večer usnou běhěm mžiku. Tak nevím, zda se nám mění režim. Je mi v celku jedno, pokud ho budou mít přes den každý jiný, pro mě je prioritou, aby večer šli spát oba ve stejnou hodinu. Vlastně všichni tři. Padne 20 hod a alou nakutě. Dnes jsem si kluky prohlížala jak spinkají. Jsou tak krásný a sladký, jsem šťastná,že je máme. Neni nic krásnějšího,než vidět jejich úsměvy a Davídkův si opravdu vychutnávám, při nemoci jsem ho u něj neviděla. Kluci jsou hodně usměvaví a každý úsměv mi vrátí. To stojí za tu námahu a dřinu,která mě s nima provází a věřím,že bude líp a kluci nám to v dobrém vrátí. A jak mi okolí říká, že mě budou nosit na rukou.

 

Pořídili jsme si patrovou postel,kterou manžel ještě musí přidělat a já se neskutečně těším,až k němu zase ulehnu a opustím kluky. Kluci, i když v noci většinou dobře spí, mě budí každým jejich zavrněním, zakašláním, pofňuknutím, a tak se prostě celou noc v klidu nevyspím.

Zapomněla jsem zmínit, že Davídek už od 13 měsíce umí krásně smrkat, tak nějak sám od sebe prostě začal, což by mi moc pomohlo. Danečka to kvůli ouškům, teprve učíme.