Máme dvojčata 29

 

 

Několikrát se mi stalo, že jsme vyjeli ven, aby se prospali a kluci od dopoledne neusnuli, prostě seděli a koukali, oči měli jako baterky. Pak se zase vše od toho odvíjí, večer nechtějí jíst, protože jsou unavení a zase začíná kolotoč, kdy je nadlidský úkol je donutit,aby něco snědli. A já? Já jsem z toho zase celá nervózní. Ale z druhé strany máme už zase vymakané koupání, kdy je dám všechny tři do vany, a pak jednoho po druhém umývám a odkládám do pokojíku. Nikdy bych si nemyslela, že budu mít tři děti, a že to večer bude takovej frmol. Tedy zapomněla jsem říci, že to je jen když má taťka odpolední a jsme večer doma sami.

 

Taťka pomáhá co to jde, i když někdy přiznávám jsem ve stavu, kdy mám pocit, že jsem na všechno sama a celý svět se na mě hroutí. Myslím, že to znají všechny mámy od více dětí, samozřejmě i od jednoho to může být pro mamči náročné, ale řekla bych, čím více dětí, tím větší zátěž, více starostí, ale i radostí. Prostě všeho víc. Až na ty finance, tam to platí obráceně.

 

Asi 10den po očkování se klukům spustilo z pravého oka, kašel, rýma. Tedy. Daneček byl na tom podstatně lépe do doby, kdy se mi v sobotu v noci vzudil a brečel, já samzřejmě neznala důvod a ráno už jem pochopila, vyteko mu z ouška. Pátek před tím jsme navštívili doktora, který měl pro nemoc zástup u jiné doktorky, která není zrovna mezi maminka v oblibě, ale nebylo zbytí. Doktorka si kluky poslechla a jen Davídek měl něco málo chvílema slyšet na průduškách.Dostal medicínu a šli jsme domů. Přes víkend se mu ten kašel ještě více rozjel, stále hycoval na 37,5 a 38,3, vůbec nejedl, polehával a já měla už strach, že má zápal plic. Daneček mezi tím chytnul to ouško.

 

V pondělí ráno jsem s ním mastila na ušní, kde doktor řekl, že má zánět, ale slabej a na antibiotika to není. Pak jsem hnala domů, kde čekala babička s Davídkem a šli jsme pro jistotu tentokrát už k našemu doktorovi. Ten si je poslechl a řekl, že mají virozu. Nic víc. A mně spadl veliký kámen ze srdce. Dle doktora jsou teploty 7-10 dnů v normálu a máme setrvat a srážet. Jak řekl, tak se stalo, ještě 2 dny byl v teplotách a pak jak když utne. Zůstal jen ošklivý kašel, který mu v noci nedal pořádě spát a třeba i 3-4 minuty kašlal a nemohl dokašlat. Ale i ten postupně zmizel a zvládl to bez antibiotik, kterých jsem se obávala.

 

Daneček po týdení kontrole s ouškama dopadl dobře a měl je v pořádku. Davídek za 8 dní, které nejedl sundal 700g a konečně se zase směje a vypadá v pohodě. Tím snad končí naše marodění, alespoň na nějaký čas. Za 14 dní, nás čeká očkvání na žloutenku a já doufám, že to kluci opět neodmarodí. Podle doktora už nezjistíme, zda kluci marodili díky oslabené imunitě po očkvání nebo prostě chytli virózu. Ale já si myslím, že očkování k tomu dot přispělo. Nyní již jsme zas fit pořád venku. Za týden nás čekají soutěže dvojčat v klubu, který vedu a již se moc těšíme. Bude to prima den, kde bude celá má rodinka, kamarádi a zakončíme to táborákem s buřty.