Levné batolecí hračky

Batolata ráda objevují, vlezou do všech koutů, šuplíků, krabic i krabiček. Každý den mu můžete přichystat překvapení a stačí jen krabice od bot. Večer ji naplňte různými hračkami, které třeba už dlouho nemělo v ruce, případně různými zajímavými předměty, jako jsou vařečky nebo svazek vyřazených klíčů. Až si vaše ratolest bude chtít hrát, nadšeně se bude v krabici hrabat a objevovat skryté poklady. Čím víc jich bude, tím déle se zabaví.

Když už jsem zmínila vařečku, to je vůbec užitečná věc nejen v kuchyni. Dítě s ní může nejen míchat ve vašich hrncích a miskách, ale můžete mu ji nazdobit a zahrát si divadlo. Jak na to? Stačí jen fixem namalovat na míchací část oči, nos a pusu, šikovnější maminky můžou nalepit i vlásky ze zbytků vlny a okolo „krku“ přidat ozdobu z kapesníku. Větší vařečky se dají použít ještě dalším způsobem. V mžiku se z ní může stát hokejka nebo tágo. A nemusíte mít doma ani jeden balónek. Jako puk nebo koule ke šťouchání, bude stačit jen víčko z Pet lahve.

A když už jsme u Pet lahví, ty také nemusí skončit hned v popelnici a vyhrají si s nimi i starší děti. Jednoduše je z části naplňte vodou, aby měly lepší stabilitu a můžete je použít jako kuželky. Jako koule postačí středně velký balónek. Starší děti si z Pet lahví můžou vyrobit větrníky nebo je polepit a pomalovat, aby z nich vznikli panáčci pro další hry.

A co teprve takové kelímky, v obchodě sice stojí jen kolem stovky, ale dítěti postačí i kelímky od jogurtu. Můžete si je vesele pomalovat, třídit podle tvaru, barvy, skládat na sebe i do sebe, hrát si s nimi na „kuchyňku“, případně poslouží jako hračka do vany na nabírání vody. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

No a jak jsem se dostala k vaně, tady se dají kromě kelímků využít i hračky, které běžně používáte na pískovišti. Proč by se na ně mělo prášit ve skříni až do jara, když se konvička, bábovičky i lopatka dají skvěle zužitkovat ve vodě?

Všimli jste si, jak děti milují boty? Ať už šmodrchají tkaničky, nebo si boty nazouvají, třídí je apod. A tak nějaké starší botasky oželte, udělejte si radost, kupte si nové, staré vyperte a dejte je batoleti na hraní. Můžete zkusit i boty se zipem a starší svetr s knoflíky, alespoň se dítě procvičí při zapínání a rozepínání.

A pak mám vždy v záloze jednu nouzovku, která ale také funguje zaručeně. Pokud zapomenete doma hračky a dítě se nudí, zabaví ho maňásci z kapesníků. Kdo by si je z dětství nepamatoval? Stačí jen na jednom cípu udělat uzel, posadit ho na prst a je veselo.

Napište nám i vy tipy na levné hračky pro jakoukoliv věkovou kategorii. Nejzajímavější nápad odměním knihou.