Lenovo YOGA Book: tablet a umělecká dílna v jednom

Už samotná krabička, ve které je tablet zabalený, dává tušit, že se vám do rukou dostalo jedinečné zařízení a ne nějaký tuctový tablet. V krabičce najdete kromě hromady příslušenství také skoro nenápadné elegantní zařízení, které vás donutí na chvíli přemýšlet. Je to tablet nebo notebook? Může existovat tablet ze dvou částí nebo naopak notebook s tak tenkým profilem?

 

02

Tělo tohoto zařízení totiž netvoří jeden panel, jak jsme u tabletů zvyklí, ale hned dva. Ten druhý, matně černý dokáže zobrazit digitální podsvícenou klávesnici s hmatovou odezvou. Tato hardwarová klávesnice na rozdíl od klasických softwarových klávesnic při psaní nezmenšuje místo na displeji a umožňuje tak pohodlnější psaní na tabletu.

 

Klávesnici však můžete jednoduše vypnout a využít celý prostor jako grafický tablet. Ten vám umožní nejen naplno projevit vaši kreativitu při malování, vytváření animací nebo retušování fotografií. K maximálnímu využití možností grafického tabletu pomáhá stylus Real Pen, který je součástí balení. Funguje jako obvyklé dotykové pero, ale zároveň lze hlavici vyměnit za inkoustovou náplň a využít stylus jako klasickou propisku. Můžete tak jednoduše na grafický tablet položit blok nebo kus papíru a začít psát. Všechno, co vytvoříte, od skic až po poznámky, se v reálném čase převede do digitální podoby.

 

01

Vybrat si také můžete ze dvou verzí operačního systému. Varianta s Android 6.0 přináší až 15hodinovou výdrž na baterii a optimalizované uživatelské prostředí, které umožňuje otevřít až 3 okna vedle sebe a mít tak více věcí pod kontrolou. Model s operačním systémem Windows 10 přináší až 13hodinovou výdrž na baterii a umožňuje naplno využívat kombinaci myši, klávesnice, pera i dotykové obrazovky pro maximální efektivitu práce v kanceláři i na cestách. Pokud by vám náhodou energie přeci jen nestačila, můžete tablet jednoduše dobít jakoukoliv power bankou a starosti s nabíjením klidně hodit za hlavu.

Více informací nejen o tomto tabletu najdete na www.lenovo.cz.