Legendy opět přicházejí! Užijte si nezapomenutelný víkend s jedinečnými zážitky

 

 

 

logo

 

Po úspěšném loňském prvním ročníku, kam přišlo během jednoho víkendu téměř dvacet tisíc lidí, nás čekají další dva dny plné dechberoucích zážitků, nezapomenutelných akcí a skvělé zábavy. Autosalon, motosalon a megashow Legendy slibují opět světové špičky motorsportu a unikátní exponáty na velkorysé výstavní ploše anglického parku nemocnice Bohnice s rozlohou 640 000 metrů čtverečních.

 

Foto3V letošním roce se jedná o jediný autosalon v České republice, kde budete moci shlédnout ty nejvýznamnější automobilové novinky pro rok 2015 (několik českých, ale také evropských premiér). Počtem exponátů jsou pražské Legendy 2015 větší než Autosalon Detroit 2015 a pomalu atakují ženevský autosalon.

 

„Inspirovaly mě akce jako Salon Privé v Londýně, a když jsem se porozhlédl po českém prostředí a kvalitě místních akcí, rozhodl jsem se připravit Legendy jako velkou oslavu motorismu, kde na jednom místě budou k vidění ty nejkrásnější vozy napříč automobilovou historií,“ objasňuje vznik slavnosti Legendy její zakladatel Lubor Kos a dodává: „Jsem si vědom toho, že mnohé výstavy a veletrhy u nás měly v posledních letech sestupnou tendenci, a s těmito stigmaty se budeme muset vypořádat i ze stran vystavovatelů. Nicméně Legendy jsou pojaty jinak, velmi stylově, à la haute couture. Chceme totiž, aby se bavil úplně každý, i ten, kdo třeba doposud v automobilech nespatřoval díla s uměleckou hodnotou.“

 

Během celého víkendu si přijdou na své všichni návštěvníci. Akce je určena nejen pro skalní fanoušky motorsportu, ale Legendy připravily také celodenní program pro rodiny s dětmi. Rodiče si budou moci užít kompletně celou výstavu a díky bohaté dětské zóně o velikosti fotbalového hřiště si skvělé zážitky odnesou i jejich malé ratolesti. Navíc Autoklub ČR přináší mladým talentům unikátní šanci dostat se mezi světové hvězdy motorsportu. Obnovuje nábory dětí a mládeže do motorsportu, takže pokud má vaše dítě sen být jeho součástí, zde si ho může splnit. Závodní škola a výchova mladých jezdců v oblasti bezpečnosti silničního provozu v poslední době na naší půdě chyběla a proto se Autoklub ČR chce opět postarat o nové potenciální závodníky. Nebudou chybět různé soutěže a dětské disciplíny – motokáry, minibiky, motocross apod. Pro ženy je na Legendách letos nově také dámská zóna, kde je čeká škola líčení, kosmetické rady, kavárna a mnoho dalšího.

 

Na výstavě, kterou nelze projít za méně než 5 hodin, bude k vidění například originální Formule 1 po Michaelu Schumacherovi, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder Hybrid v hodnotě několika desítek miliónů, výstava Škody LR včetně originálního servisního vozu Škoda Motorsport, exkluzivní výstava 40 vozů Ferrari včetně modelů F40, F50 či Enzo. Účast potvrdily také automobilky Mercedes-Benz, Audi, Seat, Porsche, Opel, Subaru, Volvo a Invelt BMW.

 

Spolupořadatelem Legend je Autoklub České republiky, nejvyšší autorita motorismu v České republice. Sdružení žije nejen sportem, ale jeho velký zájem je i v bezpečnosti silničního provozu, která se ve velké míře promítne i na Legendách, kde se chce Autoklub zaměřit na zlepšování řidičských dovedností účastníků silničního provozu.

 

Pro usnadnění orientace bude bohnický areál nově vybaven speciálním navigačním systémem, který bude po skončení slavnosti zakladatelem a ředitelem slavnosti Luborem Kosem věnován Psychiatrické nemocnici Bohnice. V loňském roce Legendy darovaly nemocnici sanitní vůz Volkswagen Transporter.

 

Více detailních informací naleznete na www.legendy.cz nebo na Facebooku Legendy – Automobilová slavnost.

Plakát k akci najdete zde.