Láska nebo rozum?

Martina: 27 let, dcera Adélka 2 roky, stále zamilovaná do svého přítele – nenapravitelná romantičkaJ„S Láďou jsme se seznámili před 5 lety na dovolené u moře, kde jsme byli každý se svými přáteli. Byla to láska na první pohled a rok na to už jsem se stěhovala k němu na druhý konec republiky. Láďa byl u porodu Adélky a oba jsme brečeli štěstím. Pořád mě něčím překvapuje, třeba mi donese pampelišku, kterou utrhne cestou z práce. Příští rok se chystáme do Řecka, kde jsme se seznámili. Myslím, že mě tam požádá o ruku.“ Zní to tak romanticky, až je to k neuvěření. Někteří její přátelé si ale všimli, že Martina sice má vše, na co si vzpomene, ale bez Ládi neudělá ani krok. Láďa je bohužel chronický žárlivec, ale Martina to bere jako důkaz lásky. „Myslím, že je důležité, abychom byli harmonická rodina a že Láďa žárlí, přeci nemůže vztahu příliš ublížit.“ usmívá se Martina.

Zlatka: 31 let, dvojčata Alenka a Elenka 7 let, 10 let vdaná – vystřízlivění.„Brali jsme se samozřejmě z lásky, po ročním vztahu. Když se ale narodila dvojčata, neměli už jsme na sebe tolik času a láska časem nějak vyprchala. Samozřejmě mám svého manžela pořád moc ráda, ale spíš jako parťáka do nepohody a hlavně skvělého tátu našich dětí. Umím si představit, že spolu zestárneme, ale takové to vznášení na růžovém obláčku už u nás asi nehrozí.“ Směje se Zlatka a já musím dodat, že pohotovější manželství snad ani neznám.

Bára: 26 let, dcera Natálka 1 rok, 2 roky vdaná – realistka„S manželem jsme oba realisti. Seznámili jsme se, když jsme oba byli zklamaní předchozími vztahy a tak jsme to dali dohromady. Láska tam nebyla od začátku, spíš náklonnost a prostě nám spolu bylo dobře. Vím, že našemu vztahu chybí jiskra, jsme jako manželé po 40 letech, ale oběma nám to vyhovuje, tak proč ne? Když jsem si vybírala partnera pro život, chtěla jsem hlavně skvělého budoucího tátu a hlavně muže, který se o nás postará nejen finančně a na kterého se spolehnu. K čemu je láska, když Vás partner bije nebo je každý večer v hospodě?“ Bára je první žena, která mi potvrdila, že nemusí být sňatek z rozumu jen pro peníze, ale že se prostě dva lidé nemusí milovat, aby spolu žili. „Každý máme své koníčky, své přátele, ale vždycky se rádi doma potkáme a popovídáme si. Máme hodně volný vztah, každý jsme svým způsobem svobodný, ale nevěru bychom nestrpěli ani jeden. Spousta lidí naše manželství nechápe, ale já si myslím, že je důležité, že jsme oba spokojení a hlavně Natálka. “ Uzavírá Bára a popravdě musím přiznat, že to taky nechápuJ.

Radka: 29 let, syn Michal 4 roky, rozvedená, – zklamaná „S přítelem jsme spolu dva roky žili, vzali jsme se z lásky (aspoň z mé strany), otěhotněla jsem a rozvedli jsme se, všechno v jednom roce. Myslím, že jsem trhla světový rekord.“ Snaží se usmívat Radka, neměla to ale lehké. „Pořád jsem ho milovala, ale ukázalo se, že už mě podváděl před svatbou, ani dítě ho nezajímalo, sbalil se a odešel. Na stesky nebyl čas, musela jsem z minimální mzdy nakoupit výbavu, uživit se a pak se postarat o Míšu. Neměl dětství, jaké bych si pro něj přála. Snažila jsem se mu dát maximum, ale musela jsem si začít přivydělávat už po půl roce. Něco mi pomohla moje máma, ale sama chodí do práce a peněz také moc nemá. Bývalý manžel má jen o rok mladší dítě a na to naše neplatí. Vím, že by Míša potřeboval mužský vzor, ale tátu mu nehledám, spálit se podruhé bych už nechtěla. Na chlapy jsme zanevřela.“ Říká rezolutně Radka.

A jak to máte Vy? Milujete i po letech partnera nebo už láska vyprchala? Čím se řídit, hlavou nebo srdcem? Jde to vůbec zkombinovat? A co je podle Vás lepší?Co si myslíte o aktérkách našich příběhů?