Kupujete zbytečnosti?

„Asi největší zbytečnosti, které jsme pořizovali, byly hlavně hračky, které sice měly být od narozen a postupně na nich mělo dítě objevovat stál nové funkce, ale to Dominička vůbec nezajímalo.“ Vypráví Radka. „No a my místo toho, abychom to prostě tak vzali, jsme mu kupovali stále dražší chrastítka, plyšové hračky, co umí všechno atd. Domča si ale s raději hrál třeba s tkaničkami od bot, až jsme mu nakonec jedny starší vyřadili a byl spokojený.“ Směje se Radka.

„Mě manžel nejvíce vynadal za lehátko pro Nelinku.“ Vzpomíná Monika. „Tenkrát jsem to viděla u kamarádky a musela jsem ho mít. Co na tom, že bylo jen do půl roku věku a stálo skoro dva tisíce, já si představovala, jak si bude Nelinka hovět třeba v kuchyni nebo obýváku, zatímco já zvládnu domácnost. Jenže Nelinka od narození trpěla na zácpy, takže jí poloha na zádech nevyhovovala, jediné, kde takhle vydržela, byla autosedačka, když jsme někam jeli, takže lehátko putovalo do skříně a manžel nezapomněl utrousit poznámku, že mi to říkal.“Uzavírá nešťastnou koupi Monika.

„To já prostě musela mít cestovní postýlku, protože co když někam pojedeme, nebo budeme Anetku dávat k babičce. A zrovna byla v akci krásná s prolézačkou a dalšími vychytávkami za 2500 Kč.“ Bilancuje Mirka výhodnou koupi. „Abych ji co nejvíce využila, měla jí malá i v obýváku na hraní, jenže tam nechtěla být, radši lezla po bytě. Na cestu jsme ji brali jen jednou a k završení všeho jsem zjistila, že existuje půjčovna, kde si stejnou postýlku můžu vypůjčit za 30 Kč na den. To už jsem přítelovi raději neřekla.“ Usmívá se Mirka.

Mezi maminkami jsem zjistila i další zbytečnosti, třeba videochůvičku v třípokojovém bytě, zavinovačku za 1000 korun, kterou mělo miminko jen na odjezd z porodnice, značkové dudlíky za 200 Kč (miminko nakonec uspokojil gumový kulatý dudlík za 30,-), kyblík na koupání (maminka neměla k ruce někoho druhého, kdo by při koupání držel hlavičku). A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Při koupi věcí pro miminko, by jste se měla řídit seznamem základních věcí a zbytek dokupovat až podle povahy miminka a jeho a vašich potřeb, které zjistíte až za pochodu. A pokud přeci jen nemůžete odolat, koukněte se na některé věci do lazárků, kde můžete ušetřit stovky korun, za které pak miminku můžete koupit opravdu potřebnou věc.

A jaké zbytečnosti jste nakoupili vy? Podělte se s ostatními maminkami.