Kuba má sestřičku!

Do porodnice jsme dojeli za necelé půl hodiny, v autě jsem již začala pociťovat první stahy.Na příjmu mi skutečně potvrdili, že porod začíná a po prohlídce mě posadili ještě na měření KTG. To už se se mnou museli moje zlatíčka rozloučit, protože táta musel Kubíka dle dohody odvézt k babičce. Na porodní box se za mnou dostavil manžel po 06.00 hod., kdy jsem však ještě žádné větší bolesti neměla. Vzhledem k tomuto a také k prvnímu porodu, při kterém jsem na porodním pokoji strávila dva dny, ani neočekával, že porodím ještě týž den a žertoval, že jsem ho zavolala předčasně. K jeho údivu po nabídnutém klystýru, který jsem přijala, a sprše, se začaly kontrakce zpravidelňovat a zesilovat. Otevřená jsem byla však jen stále na 5 – 6 cm, takže aby se porod urychlil a věci se daly do pohybu, byla mi zavedena infúze oxytocinu. Silné kontrakce po minutě, u kterých jsem opravdu bolestí hekala, trvaly asi jen 20 minut, pak jsem už pociťovala nutkání tlačit. Naše holčička Lucinka přišla na svět v 09.40 hod. a vážila 4250 g!

Na rozdíl od prvního porodu Kubíka mi ji hned nikam neodnášeli, ale nechali ji s námi a pomohli poprvé přiložit k prsu. Asi po dvou hodinách mě převezli na oddělení šestinedělí, kam zanedlouho poté přivezli i Lúcu, kterou předtím vyšetřil pediatr.

Při návštěvě se Kubíkovi sestřička moc líbila, dokonce jí stačil strčit do novorozeneckého vozíčku i sušenku. Stále ji chtěl chytat za droboučké prstíky a sápal se za ní nahoru, takže jsme měli co dělat, abychom ho alespoň na chvíli udrželi v klidu a v bezpečné vzdálenosti. Čtvrtý den jsme pak s malou mohly konečně domů, i když měla lehčí formu novorozenecké žloutenky. Už jsem se nemohla dočkat, protože pobyt v porodnici byl dost vyčerpávající a stresující, i když jsem se obávala, jak budu nyní se dvěma dětmi vše zvládat.

A pak, po “odpočinku” v porodnici, začal ten pravý šestinedělní kolotoč, ze kterého jsem ještě nestačila vyskočit.

Příběhy Olgy a Kubíka, si můžete přečíst v archivu.

Olině a její rodině, za celou redakci gratuluji a přeji hlavně hodně zdraví a štěstí!