Krkavčí matky

29-letá těhotná německá jehovistka, byla převezena do nemocnice se silným krvácením. Aby ona a dítě přežily, byla nutná transfuze krve. Jenže tu jehovisti odmítají a tak to bylo i v tomto případě. Dítě ani žena nepřežily. Případ teď šetří Nejvyšší státní zastupitelství, které zkoumá, zda se ze strany manžela, který měl plnou moc k rozhodování o lékařských zákrocích jeho ženy, nebo ze strany lékařů, nedošlo k zabití. Lékaři se brání, že přestože složili Hippokratovu přísahu nemůžou na druhou stranu jednat proti vůli pacienta. Svědkové Jehovovi mají miliony členů na celém světě. Odmítání transfuzí není zdaleka jediná sporná záležitost v této církvi, kterou řada lidí považuje spíše za sektu, ale náboženská příslušnost je velice citlivé téma, do kterého se politici neradi pouští. Nemyslím, že by se podobné církve měli zakazovat, protože to by stejně vedlo jen k tajnému spolčování, ale určitě by se měly řídit běžnými zákony země, ve které žijí. Neumím si představit jakékoliv přesvědčení, které by mě vedlo k „zabití“ mého dítěte. Myslím, že matka i otec dítěte mají právo se rozhodnout, jestli oni sami budou nebo nebudou žít, ale neměli by upírat právo na život jiné samostatné bytosti, byť ještě nenarozené (samozřejmě pokud je zdravá). Jako ateistka mám možná pro mnohé věřící divné názory, ale pro mě je život mého dítěte mnohem víc než přesvědčení, že pokud se budu chovat nějakým „nalinkovaným“ způsobem života, čeká mě skvělý život po životě. Když to převedu do extrému, byla bych pro záchranu svého dítěte schopna i vraždit, čímž bych porušila desatero, ale myslím, že to tak má spousta maminek.

Další ze zahraničních případů se podobá smutnému případu Honzíka Rokose. 28 letá matka Arnoldová z USA spáchala v roce 2005 téměř dokonalou vraždu. Tělíčko měsíční holčičky bylo na povrchu téměř bez známek poškození. Vnitřní orgány ale byly vážně popáleny. Arnoldová totiž po hádce s přítelem dala měsíční holčičku do mikrovlnné trouby a zapnula ji! Těžko si představit, jak muselo miminko trpět. Soud poslal Arnoldovou do vězení na doživotí bez možnosti propuštění po 25 letech. Toto nechávám bez komentáře, protože už jsem na webu několikrát psala, že nechápu žádný důvod, mimo laktační psychózy, který dovede matku k vraždě jejího uzlíčku štěstí.

 

Jen mě mrzí, že je tolik žen, které by za miminko daly cokoliv a s otěhotněním mají potíže, zatímco jiné matky si takového daru přírody neváží.

Co si myslíte o sektách a církvích vy? Jste věřící? Myslíte, že by nutné lékařské zákroky pro děti měly být ze zákona povinné i když si to rodiče nepřejí? A co myslíte, že může vést matku k vraždě jejího dítěte?