Králíčkománie

 

Všechno to začalo tím, že jsme potkali paní, která vedla na vodítku fretku. Adík byl nadšený a usmyslel si, že chce také takovou. Po pročtení internetu jsem usoudila, že se k němu fretka nehodí a začala jsem smlouvat. Usmlouvala jsem ho na želvu a tím jsem si pod sebou „uřízla větev“. Suchozemská želva totiž stojí minimálně 1500 Kč, k tomu se musí nakoupit vybavení cca za další 3000 Kč, nastudovat tunu materiálu o tom, která zimuje, která ne, která se vám na zahradě podhrabe a která doroste obřích rozměrů, hodných přestěhování se z panelákového bytu do vily. Když jsem k želvě připočetla ještě dětský pokojík, respektive hlavně novou postýlku, kterou Adík dostane, musela jsem zase začít smlouvat.

 

Vyrazili jsme do zverimexu, kde si zamiloval potkana, ovšem toho zase zakázal manžel. Křečky a morčata nemusíme nikdo z rodiny, poslední alternativou byl králíček, jenže ten se mu tehdy nezamlouval. Nezbývalo, než tomu nechat čas a pro jistotu každý týden kontrolovat inzerci, jestli se někde neobjeví cenově výhodná želva. Brzy se k nám přidal ještě synovec, který želvu viděl u kamaráda ve školce, a tak si ji přál taky…

 

Naše spása přišla na konci března, kdy jsme vyrazili na hřiště. Nějaký kluk tam s sebou měl králíčka a Adík se do něj zamiloval. Kluk mu nejdříve králíčka dovolil hladit, pak už Adíka odstrkoval, což se neobešlo bez scén. Když kluk odešel, přišla srdceryvná scéna „já chci toho králíčka, přesně takovýho a kluk mi ho nechtěl půjčit, koupíš mi ho? Ale jenom takovýho, jinýho já nechci…“ Nepomáhalo uklidňování, slibování, hubování… Adík chtěl králíčka a to hned. Po delší době se mi ho povedlo přesvědčit o tom, že králíčka dostane k narozeninám, ale nejprve pro něj musíme všechno nachystat.

 

A tak se těšíme na naše miminko, které už se narodilo, je zaplacené a jen čekáme, až bude vhodný čas k odběru. Sice to bude trochu dříve, než na Adíkovi narozeniny, ale alespoň si s námi už užije jeho oslavu. Adík mu zatím vybral klec, domeček i záchůdek. Dokonce překonal stud a vypravil se do obchůdku s krmením pro zvířata, zeptat se, co mají pro králíčky. Paní se mu ochotně věnovala a tak máme jasno o hlavním dodavateli stravy. A protože máme ryze pánskou domácnost, i králíček by měl být podle Adíka kluk a bude se jmenovat Kuky. No a kdyby to byla holka, je jméno dostatečně univerzální. Doufám, že to proběhne hladce a králíček mírný, trpělivý a mazlivý. Nerada bych aby skončil jako kousavý králík neteře, který nakonec dožil v králíkárně u dědy, nebo jako náš kocour, který začal při mém druhém těhotenství dělat takové naschvály, že jsme ho ubytovali na zahradě, kde mu je ostatně úplně nejlépe. Tak snad se do naší bláznivé rodiny přižene mazlivý kliďas.