Konec poplatků pro děti

Politici budou ještě jednat o zrušení poplatků pro dárce krve a kostní dřeně. To si myslím, že by byl určitě vstřícný krok, protože by to určitě přilákalo více dárců a je spravedlivé, když dárci pomáhají nemocným, aby stát pomáhal dárcům, kteří za to, že jim je celý den zle, nic nechtějí;-). No, pamatuji se, že VZP, dávala za krev alespoň vitamíny na měsíc, teď nedostanete nic (i když nechodíme darovat krev pro dárek od pojišťovny, jen nás to těšilo…).

Úplné zrušení poplatků asi nehrozí, i když o to levice usiluje. A já si tedy myslím, že je to dobře. Všude na světě se platí a 30 korun, které mnoho největších stěžovatelů, prokouří za den, přeci není moc. To že nebudou platit děti, sociálně slabí a i důchodci budou mít určité úlevy, je podle mě správné a více bych do toho nezasahovala.

Některé kraje, hradí pacientům jejich náklady na lékaře, což je podle premiéra nelegální. A mě zase přijde na hlavu postavené, kvůli pár korunám projet naftu případně platit autobus či řítit se přes celé město pěšky, abych vystála frontu a hřálo mě vědomí, jak jsem to těm politikům nandala. Pravda je totiž taková, že ty peníze, které bych si odnášela, by mě vůbec netěšily, protože vím, že jsem na daních, ze kterých tyto peníze jsou, zaplatila mnohem víc. A navíc za takové chování, jako je například neplacení poplatku v krajských lékárnách, hrozí od těch soukromých, soudy, na kterých můžeme my všichni projet mnohem více, protože si za to ty pokuty opět zaplatíme z našich daní..

Možná někomu budu připadat hloupá, ale já si svých 30 korun zaplatím, protože ty pak můžou pomoci zdokonalit naše zdravotnictví a díky nim bude více peněz na výzkum a léčbu závažných nemocí, jako je třeba rakovina. To je druhá a celkem hezká stránka poplatků u lékařů. Jen bych ale chtěla, aby byly záznamy, kolik kdo vybral a na co byly peníze použité, veřejné, abych věděla, že tato reforma má opravdu smysl.

V novele zákona o veřejném zdravotním pojištění je i jedna celkem logická věc. Lékaři a nemocnice, budou muset vybrané peníze vložit do provozu a modernizace. Je fakt, že jsem myslela, že je to samozřejmé, ale třeba při pobytu v nemocnici jsem se na toto ptala a bylo mi řečeno, že vlastně nikdo neví, kam tyto poplatky jdou. Do jídla, vybavení pokojů nebo třeba nového pracovníka nemocniční školky to určitě nebylo a nové přístroje? O těch si tam nechali zdát. Takže snad toto pomůže všem nemocnicím, aby v nich bylo lépe..