Kdo je skvělé kávy ctitel, nakupuje v Kávy pitel“

Směsi na espresso se vyznačují vyladěnou chutí, která každému umožní najít v nich to své.

Označení pražení „ tak akorát, dle našich nejlepších tradic“ přesně vystihuje sílu pražení. Každá káva je pražená zvlášť dle svých potřeb a teprve poté je v poměru smíchána do směsi. Než se dostane k vám, umožní jí kávoví mistři „vydýchat se“ a tak ji dostanete v té nejlepší kondici. Vždy je praženo pouze množství, které se rychle prodá, abyste měli záruku toho, že je káva čerstvá. To se samozřejmě týká i monotypových káv, které svým sortimentem doplňují nabídku de facto z celého světa.

 

Zároveň zde nabízí kávu z celého světa a to jak od českých pražíren, tak od světových producentů, které dlouhodobě znají a mají vyzkoušené jako např. zn. Dallmayr, Simon Levelt.  Nabídku doplňuje káva instantní a specifická jako např.  Fitness Coffee či Ganoderma káva.

K čajům Dallmayr přibyly čaje Simon Levelt, Tulsi a Matcha tea.

 

Proč název Kávy pitel

Určitě vás napadlo,  proč mají majitelé v názvu měkké „i“.  Vysvětlení je jednoduché. V přemíře anglických názvů chtěli mít český název.

 

Použití „i“ je opravdu správně, protože v tomto případě „pitel“ znamená pijec.  Inspiroval

k tomu i krásný český film Cech panen kutnohorských, kde je Mikoláš Dačický označen jako „frejíř a vína pitel“.

 

Připojujeme ještě citaci z knihy Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století:

„Matěj, zvaný Brouček, host zemí, ale Čech a Pražan rodilý,“ představoval Domšík svého tovaryše, kterýž zatím s hlubokým oddechnutím sudlici opatrně do kouta postavil. „Vítej Macku!“ pozdravovali pana Broučka mužové a podávali mu své poháry.

On se trochu zakabonil nad tím více než kamarádským oslovením, ale jsa již uvyklý středověkým nezpůsobům, upil drobátko z jedné číše i shledal, že obsahuje nějaké temně začervenalé, silné víno chuti zvláštní, avšak příjemné.

„Dopij!“ pobízel ho Miroslav zlatník. Pan Brouček měl řádnou žízeň, a proto bez odmluvy vyprázdnil objemnou číši jedním douškem.

„Ej, pitel jsi dobrý,“ zvolal Vacek Bradatý.

Tu byla shovívavost pana Broučka v koncích.

„Pytlů bych si přece vyprosil,“ odsekl uražen.

„Co se škaredíš?“ podivil se Vacek. „Z toho-li se hněváš, že dobrým pitelem tě nazývám? ‚Dobrý pitel — dobrý bitel!‘ říkává se u nás na Žatecku. A věru, umíš-li se tak bíti, jako umíš píti, přišel jsi do Čech právě vhod. Protož jak praví staré přísloví: Pij a smíchu nepropíjej, milý Macku!“

 

A protože se nám Kutná Hora velmi líbí, otevřeli jsme zde v roce 2011 náš první obchod. V roce 2013 jsme pak obchod přestěhovali do Čáslavi. Více se dozvíte v sekci Kamenný obchod a Kavárna.