Každá rodina si má rozumět!

Komerční prezentace

Děti neposlouchají, jsou nesoustředěné a nedávají pozor, mluví hůř než vrstevníci. Prarodiče se izolují, není s nimi řeč a jediné jejich hobby je pouštět televizi natolik nahlas, až ruší všechny kolem. Vy vyčerpaně stojíte mezi nimi, snažíte se zajišťovat chod rodiny a udržovat harmonické vztahy, aby další rodinná sešlost neskončila fiaskem a následnou hádkou. Málokoho napadne, že když dítě neuposlechne pokyn a prarodiče již nemají zájem o čemkoliv mluvit, může být v obou případech příčinou horší sluch.

Odhaduje se, že v České republice žije asi 500 000 lidí, kteří mají problémy se sluchem. Každý rok se u nás narodí kolem 1 000 dětí s různým stupněm ztráty sluchu. Většina z nás ale začne pociťovat problémy se sluchem a porozuměním až ve stáří – týká se to zhruba každého třetího člověka v důchodovém věku. Typicky začne starší člověk se ztrátou sluchu říkat, že „Slyší, ale nerozumí.“ U dětí se ztráta sluchu nejčastěji projevuje opožděným vývojem řeči a jazykových schopností.

©Sonova AG

Uši jsou bránou do mozku. Klíčem pro správný vývin mluvené řeči je pohyb dítěte v jazykově bohatém prostředí. Aby bylo dítě připraveno nastoupit do školy, potřebuje slyšet 45 miliónů slov, to odpovídá asi 30 tisícům slov denně. Pokud sluch nefunguje tak, jak by měl, pomyslná brána do mozku zůstává uzavřena a dítě se nemůže správně rozvíjet. Proto je třeba, aby byla sluchová vada včas odhalena a dítě mohlo začít používat specializované poslechové technologie uzpůsobené na míru dětskému sluchu, které bránu opět otevřou.

Dlouhou tradici v kompenzaci sluchové ztráty u dětí má švýcarský výrobce Phonak. Rozsáhlý tým specialistů z řad lékařů, inženýrů a pedagogů ve Phonaku pracuje na vývoji řešení, která jsou určena speciálně pro dětský sluch a jeho potřeby, včetně zabezpečovacích prvků před zvědavými prstíky nejmenších uživatelů. Dětská sluchadla Phonak Sky jsou na světové úrovni opakovaně oceňována odbornou veřejností jako nejlepší sluchadla pro děti a jsou oblíbena i u českých foniatrů. Nejnovější generace Sky Marvel navíc přináší i unikátní dobíjecí sluchadla, do nichž není již třeba kupovat jednorázové baterie, a umožňuje přímé propojení s okolním multimediálním světem – přehrávání hudby, telefonních hovorů, audioknih či vzdělávacích pořadů přímo do sluchadel.

©Sonova AG

V pokročilém věku pak dobrý sluch umožní udržení duševní kondice, společenských a rodinných vztahů. Vhodně vybraná a odborně naprogramovaná sluchadla pomohou seniorům zejména dobře rozumět řeči, aby se nestávalo, že se radši budou vyhýbat rozhovorům, na které bez sluchadel nedokáží reagovat. Se sluchadly Phonak Bolero Marvel navíc uslyší telefonický hovor či zvuk z televize bezdrátově přímo ve sluchadlech a nebudou již v užívání těchto běžných technologií nijak omezeni.

©Sonova AG

Dobrý poslech neodmyslitelně patří ke spokojenému životu, rodinné pohodě a porozumění. Potřebujete se poradit ohledně sluchu Vašich blízkých či Vašeho vlastního? Kontaktujte společnost REJA spol. s r.o., partnera pro Váš sluch.