Jaká máte předsevzetí?

 

„Loni jsem si dala klasické předsevzetí, že přestanu kouřit.“ Vypráví Silvie. „Hrozně to lezlo do peněz a styděla jsem se i před mámami na hřišti. Když jsem byla těhotná, přestala jsem kouřit po deseti letech raz dva, nechtěla jsem totiž dusit miminko. Jakmile jsem ale po třech měsících ztratila mléko, a tedy už nekojila, dávala jsem si vždy večer po náročném dni, na balkoně cigaretu na uklidněnou. Z jedné byly později dvě, jedna ráno na rozjezd a jedna večer, když byl klídek no a postupně jsem se během tří let dostala na zhruba 7 cigaret denně. Sama za sebe se stydím a před manželem nekuřákem svůj zlozvyk tajím, i když už také něco tuší. A tak jsem si loni dala předsevzetí a vydržela. I když první dva týdny jsem musela být nesnesitelná. Protikuřácké žvýkačky mi nenahradily ten požitek z potahování z cigarety na konci dne a tak jsem se domluvila s manželem a večer si chodím zaběhat za barák. Získala jsem skvělou kondici a konečně se mi dobře dýchá. A na příští rok mám zase předsevzetí, že ho oslavím už jako čtyřčlenná rodina.“ Směje se Silva.

Kateřina si loni dala celkem neobvyklé předsevzetí. „Byla jsem zaměstnána v jedné firmě od konce mateřské už 10 let. Pro mého šéfa jsem jen těžko hledala slušné pojmenování. Za mzdu necelých 10 tisíc, jsem dělala děvečku pro všechno. Pokud jsem něco nestihla v týdnu, dal mi práci domů na víkend. Pokud děti marodily, také jsem musela pracovat doma a to jen za minimum peněz z nemocenské. Dovolenou jsem si mohla vybrat jen 14 dní v roce a to ještě s připomínkami, že on už 5 let také neměl dovolenou, tak proč si ji beru. No zkrátka být zaměstnaná na severu Čech, znamená nechat se stáhnout z kůže, dostat za to pár šušňů a ještě pěkně poděkovat šéfovi, který si díky vaší píli vozí zadek v luxusním mercedesu a staví už druhý dům. A tak jsem na sobě minulý rok začala usilovně pracovat. Našla jsem si rychlokurz angličtiny a němčiny, děti mě přiučily něco z počítačů a s novými znalostmi jsem se vydala hledat lepší práci. Měla jsem štěstí a vyhrála jsem konkurz na místo, kde se k lidem chovají slušně a navíc je za polovinu práce dvojnásobný plat a dovolené nabízí ještě o týden více. Při vzpomínce na udivený obličej šéfa, když jsem mu podala výpověď, mě ještě teď blaží úsměv. Za lepší plat bylo více dárků pod stromeček a letos mám předsevzetí užít si s dětmi krásnou dlouhou dovolenou u moře.“ Zasní se Kateřina.

Kdybych Ivanu rok neviděla, nepoznala bych ji, podařilo se jí totiž radikálně změnit vzhled. „Po dvou dětech se člověku změní hodně postava, ani pleť a vlasy nejsou co bývaly a když už jsem od manžela minimálně půl roku neslyšela, že mi to sluší, rozhodla jsem se to od nového roku změnit. Skloubit dvě malé děti a cvičení, nějak nešlo a tak jsme každý den vyrážely na dlouhé procházky s kočárkem a celkově jsem se snažila nechávat auto u domu a nemít v peněžence drobné na autobus, aby mě to nutilo jít pěšky. Ušetřené peníze za benzin a autobus jsem dávala do kasičky a každý týden jsem k nim navíc přidala ještě pětistovku, kterou jsem zase ušetřila na zbytečných útratách venku. V říjnu jsem zjistila, e se mi váha už dva měsíce nehnula a celkově už jsem byla se svou postavou spokojená a protože už další děti neplánujeme, udělala jsem velkou čistku v šatníku, vyházela obří věci a vrhla se na internetové stránky s módou. Potom už jsem jen vysypala kasičku, děti nechala jeden den u babičky a vyrazila ke kadeřnici, kosmetičce, na nákupy prádla a oblečení a potom na masáž. Manžel se nestačil divit, jakou krásnou ženu doma má a mou změnu podporuje každý měsíc přidáním další pětistovky do kasičky, abych si mohla šatník ještě více doplnit. Na další rok mám ale kromě vzhledu ještě jiné předsevzetí, začnu pracovat také na svém mozku a přihlásím se na jazykové kurzy. A abych si odpočinula a pěkně relaxovala, budu pokračovat v tom, co mě dříve naplňovalo, tedy v malování portrétů.“ Usmívá se Ivana.

A jaká předsevzetí si dáváte vy? Podařilo se vám je dodržet? Podělte se se čtenáři o vaše úspěchy i neúspěchy.