Jak na dětská pitíčka: Existuje zdravá a výchovná alternativa!

Komerční prezentace

Snad neexistuje maminka, která by neznala neodbytnou touhu dětí po sladkých nápojích. Většina dětských nápojů, které známe z obchodů, však dítěti nedá víc než neúměrné množství cukru. Ten kromě jiného výrazně přispívá k tvorbě zubního kazu i dětské obezitě.

Existuje vůbec nějaký způsob, jak dopřát dítěti sladký nápoj, a přitom nemít výčitky, že ho učíte špatným stravovacím návykům? Doma je samozřejmě situace jednodušší. Můžete své ratolesti jednoduše umíchat koktejl z ovocných plodů, nebo alespoň odšťavnit pomeranč. Máte tak jistotu, že dítě navýší příjem vitamínů a vlákniny. Pouze si ohlídejte, aby nápoj nebyl příliš kyselý a dítě ho neodmítalo.

 

Složitější situace nastává na cestách nebo při výbavě do školy. Nalijme si čistého vína – ne každý den budete mít čas a energii malému školákovi připravovat nápoj z čerstvého ovoce. Nápoj navíc může dítěti během dne dojít, což ho opět bude motivovat ke konzumaci snadno dostupných sladkých drinků.

Nezapomeňme, že cílem není jen zdravá výživa dítěte. Malého školáka chceme také naučit odpovědnosti, aby dodržoval pitný režim, neutrácel zbytečně kapesné a choval se ohleduplně.

Výbornou alternativou ke všem dětským nápojům jsou nápoje Vitalík a Energína od české společnosti Isoline. Nápoje obsahují jen minimum cukru a podporují dětskou imunitu díky vysokému obsahu vitamínu D a zinku.

Nápoje jsou ale unikátní zejména díky způsobu používání. V jedné láhvi totiž není jeden nápoj, ale hned tři najednou. Speciální víčko Vitalíka a Energíny obsahuje tři kapsle s koncentrátem. Vitalík má pomerančovou příchuť, Energína malinovou. Každou kapsli lze stisknout a namíchat si tak nápoj do vody. Po použití lze opět naplnit láhev kohoutkovou vodou a použít další koncentrát. Vaše dítě tedy může odejít do školy s prázdnou lahví a novým víčkem, a přesto je vybaveno pro více než litr zdravého nápoje.

Používání Vitalíka a Energíny je pro děti jak zábavné, tak zároveň výchovné. Učí je, že plastovou láhev není nutné okamžitě vyhodit, ale naopak je žádoucí ji používat opakovaně. U těchto nápojů pak stačí pořizovat jen víčka, které lze na láhvi jednoduše měnit. S jednou láhví je tak možné vystřídat desítky víček, samozřejmě po důkladném vypláchnutí.

Cena za jednu láhev Vitalíka nebo Energíny se pohybuje kolem 39 Kč, to je pouze 13 Kč za jeden 500 ml nápoj, který chutná a zároveň prospívá dětskému zdraví. Při nákupu boxu s pěti náhradními víčky je finanční úspora ještě větší. Rozhodně vám ho doporučujeme vyzkoušet.