Hledáte vánoční dárek? Co takhle Brio vláčkodráhy…

 

Každá hračka BRIO je navržena tak, aby si s ní děti rády hrály a aby v nich rozvíjela schopnosti relevantní jejich věku. Dřevěné vláčkodráhy jsou naprostá klasika, která děti nikdy neomrzí. A byla to právě firma Brio, která začala dřevěné vláčkodráhy vyrábět jako první na světě už v roce 1958.

Pro ty nejmenší, tedy děti od 18ti měsíců věku, má BRIO připravený první set nazvaný Moje první železnice – začínající sada. V balení najdete mašinku a vagónek, které se k sobě připojují magnetky, koleje, spojnice a malý barevný most. Stačí rozložit doma v dětském pokoji a zábava může začít! K dispozici je také malá cestovní sada s kolejemi a mašinkami zabalená v praktickém a lehkém kufříku.

Jakmile vám malý strojvůdce trochu povyroste a oslaví třetí narozeniny, může začít řídit větší železnici. Ideální je pro začátek pořídit BRIO Železniční startovací sadu, ve které najdete koleje, mašinku s vagónkem, ale také strojvůdce a cestující a dokonce i tunel a návěstidlo. Mašinkám může vévodit mohutná červená akční lokomotiva se světly a volitelným volnoběhem. Má také funkci spuštění (pro jízdu vpřed nebo vzad) a světelné a zvukové efekty. Jako pohon postačí 2 baterie AAA. Akční mašinka má pro letošní rok nový design a barvu. Železnici lze také doplnit o elektronický vláček s vagónkem na dálkové ovládání. Na ovladači nalezenou děti také tlačítka na světelné a zvukové efekty. Tato mašinka jezdí na 4 baterie AAA.

Jako novinku si pro letošní rok BRIO připravilo řadu SmartTech, která nabízí chytré vláčky. Ty díky interaktivní chytré technologii staví, houkají, couvají a blikají. Zvuk, světlo a akce jsou zkombinovány tak, aby vyvolaly řetězovou reakci příčiny a následku a vyprávějí tak vlastně krátké příběhy. Tunel způsobuje, že se lokomotiva zastaví, obrátí, nebo dokonce porouchá, a vaše dítě se může stát hrdinou nebo hrdinkou tím, že rozhodne, co se bude dít dál. Vybírat můžete z několika SmartTech novinek, mezi které patří mycí linka a chytrý vlak s aktivními tunely. Od příštího roku se tato řada rozšíří o nové výrobky.

Vláčkodráhu BRIO je možno postupně a libovolně rozšiřovat o nejrůznější typy budov a vlaků. Kromě kolejí a nespočetných druhů a typů mašinek a vagonků je možno vybírat z mnoha doplňků. Patří mezi ně tunely, mosty, nádraží a další stavby, které ke dráze patří. Všechny díly je možné kombinovat a vše do sebe pasuje. Děti si tak mohou vytvořit doslova celý svět. Vláčkodráha BRIO s nimi může růst až daleko do doby, kdy budou na základní škole.

BRIO si zakládá na tom, že hračky nejsou vyráběny na úkor životního prostření. Od roku 2014 jsou všechny dřevěné hračky vyráběny z FSC certifikovaného dřeva. To znamená, že veškeré dřevo, které se použije k výrobě BRIO hraček pochází z odpovědně spravovaných lesů a je možné dohledat jeho původ.