Dětské hry na netu?

Tak jsem zase jednou hledala s Adámkem hry, které bychom mohli hrát, když je venku zima, abych je vyzkoušela a předala našim čtenářům. Adíka to ale příliš nezajímalo a tak jsem si na jednom webu našla hru, kde se obléká holčička. Vzpomněla jsem si na své staré vystřihovánky, určitě si také vzpomenete, vystřihla se panenka a pak různé šaty a za papírové „převisy“ se pak na panenku navléklo oblečení. Brzy se ale potrhalo, takže hra neměla dlouhého trvání. Myslela jsem, že toto bude stejný princip a nadšeně jsem se na hru vrhla.To jsem si dala! Holčička si nejdříve musela uklidit pokojík a další úkol už zněl, abych ji oblékla na bowling s kamarádkami a balení kluků! A to byla hra pro děti od 5 let… Dobře, přešla jsem to a panenku oblékla, potom už jen zbývalo zapsat tento den do deníčku, těšila jsem se, jak si počtu od malých slečen o super zábavném dnu s kamarádkami a nějaké pubertální výlevy. Místo toho jsem se ale dozvěděla o tom, že ona holčička vůbec na bowling nešla, ale byla u nějakého kluka doma, další také psala, že tam byli hezcí kluci a chce s nimi šu…, no a jedna už s novým klukem ono šu… dělala. Jedna z dívek rovnou nabídla své telefonní číslo pro kluky 9-10, aby jí zavolali, aby se mohli líbat. Když si vzpomenu, že jsem do 15 let měla kluky jen za kamarády a o nějakém líbání a dalších věcech jsem si tak leda přečetla v Bravíčku, vyrazilo mi to dech. Ano, věděla, jsem, že děti dospívají rychleji a díky televizi a internetu jsou o sexualitě mnohem více informovány, ale všeho moc škodí a myslím, že dnešní děti jsou se sexualitou až příliš konfrontovány. A co rodiče těch dětí, co píšou takové zprávy na internet? Copak neví, co na internetu dělají a jak mluví? Je mi jasné, že to nejde uhlídat. Tak jsem se rozhodla, že Adík nebude chodit do školky, ani školy, počítači se bude vyhýbat obloukem a do 15 let bude sledovat jen kreslené pohádky. To by byla nádhera! Tohle ale bohužel nepůjde a tak mám zhruba 5 – 6 let na to, abych se s jiným dospíváním smířila a vysvětlovala a vysvětlovala a vysvětlovala, aby Adík jednou neskočil někomu na špek nebo neudělal životní hloupost.

TIP:

Pozor na internet!

Víte co vaše děti na internetu vyhledávají? S kým si povídají?

Nastavte si internet na nejvyšší bezpečnost, aby se děti nedostaly k nevhodným stránkám.Povídejte si s nimi o tom, s kým si dopisují a vysvětlete jim, že může být velmi nebezpečné dávat si schůzku s člověkem z internetové diskuze.

Pokud je to možné, nedávejte dětem počítač do pokojíčku, ale nechtě si ho třeba v obýváku, tím budete moci alespoň letmo sledovat, co vaše dítě na internetu dělá.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám překonat starosti s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.