Dětí trpí víc a víc

 

Loni bylo odhaleno o 264 případů více než v roce 2006. Statistiky uvádí, že fyzicky týráno bylo 588 dětí. Mezi nejhorší případy patří bití kojenců. Těch bylo zaznamenáno skoro 40 a došlo i k jednomu případu sexuálního zneužívání chlapce do jednoho roku věku! Nejčastěji si ale hlavně rodiče vybíjí zlost na dětech mezi 6 a 15 rokem.

K nárůstu došlo i v sexuálním zneužívání dětí, z čehož nejvíce obětí bylo mezi dívkami od 6 do 15 let – 444. Do této statistické kategorie bohužel spadá i pornografie a dětská prostituce. Sexuálního zneužívání se ale nejvíce dopouštěly cizí osoby než vlastní nebo nevlastní rodiče.

Kromě kuřimské kauzy vyplula nedávno na povrch další otřesná zpráva o týrání vlastních dětí. Matka v Berouně týrala své malé syny tak, že je například přivazovala k posteli obojkem pro psy.

Alarmující ale je, že odborníci odhadují počet týraných a zneužívaných dětí až na několik desítek tisíc. Okolí si přitom nemusí vůbec ničeho všimnout, nebo si nechce připustit, že se ve vedlejším bytě nebo domě něco děje. Znám i případ maminky, která kruté týrání nahlásila a poté musela několik měsíců čelit fyzickému i psychickému napadání od dotyčné ženy. Nejhorší pro ni byl ale strach o vlastní dítě, neboť jí tyranka hrozila jeho zabitím!

Možná by nebylo od věci zajistit ochranu i člověku, který týrání nahlásí, potom by mohlo být mnohem více odhalených případů a týrané děti už by nemusely plakat za zdmi domů a bytů bez povšimnutí…

Co podle Vás stojí za nárůstem počtu týraných dětí? Jak proti němu bojovat? Napište nám..