Doma zůstane tatínek

 

Hanka se v létě podrobila hormonální přípravě na umělé oplodnění. Přestože je fešná čtyřicátnice, počít dítě přirozenou cestou už jí příroda nedopřála. Aby mohla chovat svoje miminko a osmiletému Filípkovi přivést na svět sourozence, využila metod asistované reprodukce. Už jako malá holka toužila mít děti tři a napovídaly to i holčičí hrátky s prstýnky, a tak si nechala zavést rovnou dvě embrya. Obě se uhnízdila, rostla, sílila a pak přišel čas to na světě trošku omrknout…

Doma zůstane tatínek…

Hanka pochopitelně pracovala a cvičila i v těhotenství a tak přestože čekala dvě děti najednou, přibrala pouhých deset kilo. Ty rychle shodí, jelikož se chystá cvičit, cvičit a cvičit. Ke krásné Hance přibyly tatínkovi dvě další krasavice. A bude si jich užívat do sytosti, protože s nimi zůstane na otcovské dovolené.Ta je prý o devět týdnů delší než v případě jedináčka.

Dubl plat

Vícečetných těhotenství po umělém oplodnění je stále více a dvě děti potřebují nejen dvojnásobnou péči, ale také dvojnásobné finanční zajištění. Rodiče proto navštěvují speciálně zřízené kluby, aby si tu mohli prakticky poradit, co a jak a také kde nakupovat. Nejdražší jsou pochopitelně dvojité kočárky. Podle propočtů celá výbavička, včetně běžného servisu kolem miminek od plenek až po dudlíky, jen v prvních třech měsících vyjde suma sumárum na více než třicet tisíc, od státu však na porodném získá rodina jen šestadvacet tisíc.

Kamarád do deště i do postýlky

Radost z miminek, zvláště když se nedaří se ale nedá ničím vyvážit. Dvojitá starost je také dvojitá radost. Nejdřív by máma potřebovala víc prsou i rukou a jakmile děti povyrostou zabaví se samy a nenárokují si toliko rodičovskou pozornost jako batolata, která za společností musí maminka vyvážet na hřiště a návštěvy. Prostě všechno má svoje a dvojčata mají svoje dvojitě.