Dítě v horkém autě

Dítěte ve voze si všimla kolemjdoucí, počkala u něj, a když k autu delší dobu nikdo nepřišel, zavolala městskou policii. Ti na rudé a zpocené dítě mluvili přes okno a snažili se v okolí dopátrat majitele auta. Dítě ale začalo být malátné a tak raději rozbili okénko a dítě z auta vytáhli na vzduch a přivolali záchranku.

Lékaři varují, že i několikaminutový pobyt v uzavřeném autě, do kterého pálí slunce, může mít pro dítě vážné následky. V horkých dnech musí hlavně malé děti přijímat dostatek tekutin, být chráněné před spálením krémem s vysokým faktorem a mít na sobě jen lehké prodyšné oblečení a hlavně pokrývku hlavy! V době mezi 12 a 15 hodinou byste s dítětem vyjma nutných případů neměli chodit ven vůbec.

A popravdě já bych nenechala dítě v autě samotné ani v chladnějších měsících, kdy dehydratace nehrozí. Jednak nikdy nevíte, co takový malý capart vymyslí za lumpárnu, jednak se může třeba začít dusit a zanedbatelné není ani riziko, že místo strážníků vám dítě z auta vyndá nějaký pedofil. Nenechávejte dítě v autě! Pár minut pochůzek „bez zátěže“ za zdraví nebo život dítěte rozhodně nestojí!