Dione – Uvařte si rychlé a originální recepty, které vás na podzim zahřejí

02Na asijskou pánev s nudlemi budete potřebovat:

 

250 g krůtích prsou

2 lžíce rostlinného oleje

instantní nudle (použít můžete také bezvaječné nebo rýžové)

1 balení Asie Dione 350 g

chilli

1 stroužek česneku

sůl

Celých 250 gramů nudliček z kuřecího nebo krůtího masa orestujte na pánvi s malým množstvím rozpáleného rostlinného oleje, a to asi 6 až 8 minut. Mezitím si uvařte instantní nudle. Do pánve s masem vysypejte ze sáčku zeleninovou směs Asie Dione 350 g. Osolte, přidejte nasekaný stroužek česneku, dochuťte kořením chilli a restujte dalších 4 až 6 minut. Nakonec přidejte do pánve hotové nudle, promíchejte a můžete podávat. Pokud si chcete dopřát extra asijskou chuť, stačí použít místo běžného oleje sezamový, trochu sezamových semínek přimíchat do směsi a na závěr posypat trochou koriandru.

 

 

Po gastronomickém výletu do Asie se můžete vrátit k nestárnoucí české klasice v úpravě, které neodoláte. Na prezidentské lečo si připravte:

 

031 balení Lečo Dione 350 g

1 klobásu

2 dl kvalitního červeného vína

1 lžíci olivového oleje

1 stroužek česneku

kousek sušené chilli papričky

smetanu na vaření

2 vejce

hořčici, kečup

sůl

 

Klobásu nakrájenou na kolečka opečte do zlatova na pánvi s olivovým olejem. Zeleninovou směs Lečo Dione 350 g vysypejte ze sáčku na pánev a promíchejte. Mezitím si připravte zálivku. S trochou červeného vína promíchejte syrové vejce, kečup, česnek, hořčici, sůl, chilli papričku a za stálého šlehání pomalu přidávejte smetanu, aby se nesrazila. Tuto zálivku vmíchejte do horké zeleninové směsi. Podávejte jako samostatné jídlo s bramborem nebo s pečivem. Recept na prezidentské lečo můžete najít také na videu, a to na http://bit.ly/prezidentskelecodione.

Orientační ceny výrobků:

Listový špenát řezaný Dione 400 g – 20,90 Kč

Lečo Dione 350 g – 18,50 Kč

Baby směs Dione 350 g – 30,90 Kč

Asie Dione 350 g – 30,90 Kč

Na másle s bylinkami a kukuřicí Dione 300 g – 24,90 Kč

 

1011121314

 

 

04Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, oslavila vloni 20let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo vybráno jedenáct sortimentních novinek: směsi Minestrone, Ratatouille, Sombrero, Zelenina na grill, Bretaňská, Směs na bramborový salát, jednodruhové Jahody plátek, Švestky půlené, Višně odpeckované, Dýně Hokaido a Kukuřice klasy řezy.

 

Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí.

 

 

05Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz.