Digitální cigareta s jahodami

Žádný dehet

Elektronická „cigareta“ vypadá tak trochu jako plastová tyčinka. Když kuřák dostane chuť na svoji obvyklou porci nikotinu, vsune do cigarety ampuli, která obsahuje nikotin a aromatické látky. Potáhne, v cigaretě se pomocí mikroprocesoru sepne obvod a hotovo. Může se inhalovat. Bez jedovatých příměsí, které vznikají při spalování běžných cigaret – jako je třeba dehet.

Fajnšmekři, kteří by se mohli bránit, že se nová cigareta „nezapaluje“ a tudíž ani nehoří a vůbec, si v tomhle ohledu stěžovat opravdu nemusejí. Z plastové legrácky jde pro zvýšení kuřáckého požitku nezapáchající a neškodlivá chladná pára – téměř jako kouř. Ale nenačichnou od něj šaty či vlasy kuřáka ani ostatních lidí, kteří s ním sdílejí tentýž prostor.

Klidně si zapalte!

Cena téhle cigaretky se pohybuje od 60 dolarů za soupravu, tedy asi 1000 korun, přičemž v nabídce jsou nejenom cigaretové soupravy, ale také doutníky či dýmky. Zapřísáhlým kuřákům se tato náhražka možná bude zdát trochu „mimo mísu“ – cigareta je přece cigareta. Jenomže čas již nazrál. Na kuřáky dnes už spousta lidí kouká jako na nebezpečná zvířátka. Které navíc obtěžují a ohrožují zdraví ostatních. Co vy na to?