Deník svobodné matky 3

 

Každé ráno se mi nechce vstávat z postele, proležela bych celé dny a o víkendu prakticky nedělám nic jjiného, než spím, jím a zvracím… Ráno svádím každodenní boj s lednicí. Když ji otevřu a ucítím její odér, pozvracím se, když se nenajím, pozvracím se. Nakonec jsem to vyřešila tak, že snídám suchý rohlík a kafe, ty v lednici nejsou. Lednici tedy otevírám až večer, kdy je šance zvracení 50 na 50. Musela jsem přestat chodit na obědy do vývařovny, nesnesu ty pachy. Mimo jiné mi nedělá dobře jakékoliv maso a banány. 

Kolegové v práci po mně začali pokukovat a dokonce jsem zaslechla i o sázkách, že jsem byla zaručeně na nějaké rychloplastice. Kolegyně, které měly nějaké ponětí o dětech, si také šuškaly, ale nikdo se neodvážil zeptat. Šéf si ale všiml poklesu mé výkonnosti, což jsem svedla na únavu z vedra. Skutečně jsem byla tak pekelně unavená, že jsem nedokázala držet pozornost déle jak deset minut. Když se k tomu ještě přidala starost, jak co nejlépe zamaskovat zvuk ucházejících větrů, byla jsem absolutně nepoužitelná. Asi nejhorší situaci jsem zažila na poradě dva týdny po zjištění těhotenství. Stále jsem před dvaceti lidmi, chlapi mi čuměli do výstřihu, ženy probodávaly pohledem, měla jsem předvést graf efektivity práce na jednotlivých pracovištích, když to na mě přišlo. A tak jsem kolem grafu skoro tancovala, udělala jsem ze sebe totálního blázna, ale prd jsem zamaskovala. Kdybych tušila, že to budu muset dělat celé těhotenství, asi bych ten potrat ještě promyslela…

Když mi končil první trimestr, musela jsem na služební cestu a při té příležitosti zajít s klientem na skleničku. Ošemetná situace. Jak říci kolegům, že najednou nepiji alkohol? Na radu kamarádky jsem si dala sklenku červeného vína a pak jsem předstírala, že mi nějak nesedlo a dám si raději minerálku. Byl to tanec na tenkém ledě, ale vycházelo mi to. 

Na druhou stranu, nebýt těhle doprovodných otravných znaků, asi bych ani nepostřehla, že jsem těhotná.