Den s Kubou

A tak jsme pokračovali v běžném denním režimu: převléct, nočník, připravit Sunar, snídani, čištění zoubků… Když jsem se Kubíka asi za hodinu zeptala znovu, zda ho bolí v krku, odpověděl mi:”Ne, už jsem se vykakal.” Spadl mi kámen ze srdce a zároveň mě to i pobavilo. Původ téhle jeho hlášky se vztahoval k nedávné bolesti bříška, na kterou jsem mu doporučila se vykakat, aby přešla.

Vzhledem k počasí a mému zdravotnímu stavu jsem se rozhodla nejít s Kubou ven a dopoledne strávit spíše jakýmsi základním úklidem domácnosti. Stihla jsem však pouze jen vyprat prádlo, při jehož věšení mi Kubík ještě “pomáhal” rozsypáváním kolíků a zalít kytky, kdy zase pro změnu strkal prsty do vody z květináčů. Rozházené věci na koberci už nějakou dobu v poslední fázi těhotenství neřeším, jelikož mi ohýbání činí potíže a nechávám je na místě až do večera, kdy je uklidí manžel. Ten si s úklidem příliš starosti nedělá a na rozdíl ode mne hračky naháže bez ladu a sladu do různých krabic a boxů. A tak jednou nemůžeme najít tužku k magnetické kreslící tabulce, kostku do série, řidiče od sanitky, podruhé zase dvě autíčka do sjezdové dráhy, sloupky od garáže…Prostě hračky spolkne černá díra a vyplivne je, až když hledáme něco zcela jiného.

Ještě než jsme se naobědvali, přečetli dvě knížky, šli spát a vyčkali příchodu táty z práce, začal Kubík požadovat puštění cédéčka, čehož díky své neodbytnosti opět dosáhl. “Proč tu něco nehraje?”, opakoval několikrát. Je to totiž pár dnů, co má Kuba novou lásku. Už to nejsou lampy, ani svíčky, ale je to – Karel Gott. Před nedávnem jsem totiž v dobré víře zakoupila jeho CD s písničkami pro děti a teď si ho doma musíme přehrávat nejméně dvakrát denně. Do té doby Jakub nejevil skoro žádný zájem o tanec, nyní ale vyžaduje vzít do náruče a s partnerem kroužit, točit se a hopsat v objetí. Jindy tančí i sám, což má podobu jeho zběsilého běhání po koberci sem a tam a vykřikování úryvků vět ze Včelky Májy. Obal od cédéčka s obrázkem pana Gotta si přenáší po místnostech v bytě a onehdy si jej chtěl odvézt s sebou i k babičce.

Jsem zvědavá, jestli tahle jeho nová hudební láska bude mít vliv i na jeho sestřičku v bříšku, která ji také chtě nechtě musí sdílet. Třeba pak postačí jen pustit CD a miminko při “Kdepak ty ptáčku hnízdo máš” okamžitě usne. To se nechám překvapitJ