Dárek, který pomáhá

 

I maličkost dovede změnit život a dnes je ten správný čas pomoci změnit život křehkým seniorům.

Pamatujete si, že jste někdy pod stromeček dostali dárek, co vám udělal velkou radost, mile vás překvapil či vás rozesmál? A dostali jste někdy dárek, co vám pomohl?

Někdy je tím nejlepším dárkem to, co se nám může zdát jako samozřejmé, ale pro druhého je nezbytné. Nezisková organizace Sue Ryder už 20 let pomáhá seniorům a jejich blízkým se vším, co se týká stáří. „Ke své práci však potřebujeme podporu spřízněných lidí. Každoročně tak nabízíme možnost přispět na konkrétní věci všem, kterým není téma stáří lhostejné. Letos jsme připravili darovací stránku Dárek pro Sue Ryder, kde si mohou vybrat službu, nebo pomůcku a tu pak finančně podpořit,“ říká Denisa Ratajová ze Sue Ryder.

 

sue01

Každé políčko, které v letošní kampani najdete, skrývá pečlivě zvolenou službu, která je pro seniory velmi důležitá. Na výběr tak máte například dietní plán na míru, který pomůže zdravě přibrat. Nebo cestu kolem světa, která pro seniora může vést například z lůžka do koupelny.

Ředitel organizace Matěj Lejsal dodává: „I nás všechny v Sue Ryder – křehké stárnoucí klienty, jejich blízké, dobrovolníky i zaměstnance váš zájem potěší a povzbudí. A rozhodnete-li se nás obdarovat, mohu slíbit, že všechny vánoční dary přeměníme na uctivou a laskavou péči.“

sue03