Daneček v pokojíčku

Stěhování jsem spojila s velkým úklidem a ošetřila parkety, umyla okna, všechno vyprala, uklidila zimní boty a bundy, zkrátka jarní úklid se vším všudy. Danečkovi se to moc nelíbilo, že se mu s manželem nevěnujeme, ale já když se do něčeho pustím, tak to chci mít i během jednoho dne hotové a s pomocí manžela jde práce rychle od ruky. Navíc raději oželím jeden den, který se našemu miláčkovi nebudu moc věnovat a další dny budu mít na něj čas a plně se mu věnuji, než abych se s úklidem dělala postupně, to mi přijde jako horší varianta a navíc jeden den to náš miláček přežije spíš, než kdybych každý den dělala něco a nešli jsme kvůli tomu třeba na procházku.

Jediné čeho jsem se obávala bylo to, že nebude chtít v jiném pokoji a ještě k tomu sám spinkat. Problém s dudlíkem a jeho časté podávání během noci už máme za sebou, protože když Daneček zjistil, že mu chceme dudlík vzít, tak se najednou zázračně naučil si ho v noci podávat sám, teda až na občasné výjimky, kdy mu dudlík spadne z postýlky na zem nebo si ho tak zašantročí, že ho pak nemůže najít, ale to se stává maximálně tak 1-2x za noc, některé noci vůbec.

První den, kdy jsme ho přestěhovali jsem ho dala přes den do postýlky a usnul bez uspávání, tak jak se to naučil když jsme byli v nemocnici (jedna pozitivní věc, která nás v nemocnici potkala – nepotřeboval uspávat a usnul sám, protože mě měl pořád u sebe). Když teď dáváme Danečka spinkat, tak nás u usínání nechce, ruší ho naše přítomnost a když odejdeme z místnosti, tak usne sám. Ale obava jak to bude večer a přes noc ve mně pořád přetrvávala, říkala jsem si : Co když nebude chtít v pokojíčku usnout a co když se v noci bude často budit, protože zjistí, že tam ani jeden z rodičů není? Večer usnul opět sám, s manželem jsme si šli lehnout brzo, protože jsme byli zničení z toho uklízení, ale koukali jsme se asi tak do deseti večer na televizi a já celou dobu natahovala uši jestli Daneček spinká a jestli něco nepotřebuje a několikrát i nakoukla do pokojíčku zda je v pořádku.

Usnula jsem asi dost tvrdě, což u mě, od té doby co se naše zlatíčko narodilo, není moc obvyklé. Když jsem poprvé Danečka slyšela tak byly dvě hodiny ráno a já byla celkem vyspalá, a tak jsem bez problémů vstala z postele a šla se na něj podívat, podala mu dudlík a Daneček hned otočil hlavičku a zase usnul. Šla jsem tedy zpět do ložnice a usnula. Ráno se Daneček probudil v půl sedmé, tak jak je zvyklý s tím, že vyhodil záměrně dudlík z postýlky, což do ložnice není slyšet, protože dudlík mu už nepadá na parkety jako když byl v ložnici. A tak jsem k němu šla až když si začal povídat, zvedla dudlík a vysvětlila mu, že teď už neslyším, když dudlík vyhodí z postýlky, ale že se musí ozvat tak, abych ho slyšela. Další noc byla úspěšnější, probudil se opět kvůli dudlíku, ale tentokrát až ve čtyři ráno a hned zase usnul a probudil se až ráno na jídlo. Teď si říkám, že jsme ho měli přestěhovat do pokojíku už dávno, myslím, že jsme se vzájemně rušili, protože jsme teď všichni ráno lépe vyspalí než když jsme spali všichni v ložnici a vzájemně se budili.