Daneček není očkovaný!

 

Nakonec nás doktorka po měsíci poslala na neurologii, že se jí nezdá, že ty pěstičky neotvírá. Na neurologii se doktorka po prohlídce divila, že nás paní doktorka posílá, když je malý v pořádku. Tuto zprávu jsem donesla paní doktorce s tím, že první očkovací dávka by měla být do 20.týdne věku dítěte,což už Danečkovi je. Prohlédla ho a s úsměvem mi řekla, že očkovací látky nejsou, takže mi Danečka opět nebude očkovat a mám si zavolat začátkem února jestli už vakcíny budou. Tohle je tedy síla. Nechápu jak nemůžou být očkovací dávky a už vůbec nechápu proč nám prcka už dávno neočkovala, když je doporučeno očkovat první dávku do 20.týdne života dítěte. Jsem pěkně naštvaná, vím, že nám nic neuteče, ale základní očkování by měl dostat tak jak je doporučeno. Pochopila bych kdyby nám Daneček marodil, ale je to zdravé a veselé miminko. Teď jen doufám, že když očkovací dávky už budou, tak nám nebude zrovna marodit a neoddálí se nám to ještě víc. Šílím strachy z toho, že něco někde chytne, vždyť jsou plné noviny návratu černého kašle a dalších nemocí!

Počasí nám teď dávalo dost zabrat, kvůli velikým mrazům jsme nemohli ven a Danečka to doma zjevně moc nebavilo, občas jsem si říkala, že už snad nemůžu vymyslet program co by ho bavil alespoň chvilku, ale nakonec se mi vždy podařilo ho zabavit, sice jsem večer chodila spát úplně vyčerpaná, ale naše zlatíčko bylo spokojené. Teď už jsou teploty nad nulou, takže už zase chodíme na procházky, které Daneček miluje. V kočárku se mu krásně spinká a „vyvětraný“ a spokojený.

Také už za sebou máme první hlídání u babičky. Jeli jsme s manželem na nákupy do Německa, myslela jsem, že mu tam pořídím levněji kočárek a autosedačku, tak jak jsem si to vybrala na internetu, ale když jsme dorazili, tak neměli ani kočárek ani autosedačku a ostatní sortiment cenově stejný jako u nás. Něco by se dalo pořídit levněji, ale když jsem napočítala náklady za cestu, tak by mě to vyšlo na stejné peníze i u nás. Sportovní kočárek a autosedačku jsme tedy nakonec objednali v prodejně kde jsem zatím kupovali všechno a hlavně mi to vždy nechali za levnější cenu, kterou jsem si našla na internetu u jiných prodejců.

Daneček u babičky beze mě a bez táty „přežil“ bez problémů a když jsme dorazili tak jsme měla pocit, že mě vůbec nepostrádal, zato já byla celou cestu nervózní z toho jak asi reaguje a jestli u babičky spinká a nezlobí. Ale vše proběhlo v pořádku, papal i spinkal jako doma a prý byl hodný. Dovedu si představit, že se měl jako v bavlnce, dědeček hlásil, že jedno jídlo měl o 5 minut později, na to jsem se jen usmála a řekla, že časy, které jsem napsala na lístek, byli jen orientační a když má hlad dřív, tak dostává i dřív, vždy to závisí na tom zda je aktivní nebo víc spinká, podle toho má taky hlad, takže půl hodina dřív nebo později je úplně normální. My přece taky nejíme přesně ve stejný čas každý den.