Další oběti mléka

Děti mají potíže hlavně s ledvinovými kameny, které způsobil toxický melamin, přimíchaný v sušeném dětském mléce. Přes 150 dětí má po jeho požití akutní problémy se selháváním ledvin a jsou ve vážném stavu v nemocnici. Čína a světová zdravotnická organizace teď kontrolují všechny mléčné výrobky, od krmiva pro krávy, přes dodavatele přísad, až po samotné mlékárny, aby už k ničemu podobnému nedošlo.

V souvislosti s kontaminovaným mlékem Sanlu, už bylo od 10.září, zatčeno 18 lidí. Melamin ale kontroloři objevili i v jiných značkách mléka! Čínské maminky tak netuší, čím vlastně můžou své děti krmit, aby jim neublížily.

Nechtěla bych být v jejich kůži, rozhodovat se, jakou značku mléka koupit, abych své dítě nezabila a nebo mu nekupovat žádné a riskovat jiné zažívací problémy po přechodu na běžnou stravu. Kontroly podle mě nic moc nevyřeší, jen se chvíli nebudou prodávat toxické potraviny. Dokud budou mezi námi lidé, kterým jde především o peníze, pro které jsou schopni jít doslova přes mrtvoly, nemůžeme si být nikdy jistí, že svým dětem dáváme zdravotně nezávadné jídlo, oblečení, hračky….. Přeji nejen čínským dětem, ale i těm, které po celém světě mají zdravotní komplikace kvůli nebezpečným výrobkům, aby s brzo uzdravily. A lidem, kteří trh podobnými výrobky zamořují, přeji ty nejvyšší tresty.