Bepanthen – prevence a léčba opruzenin

 

 

Bepanthen® Mast chrání nemluvňata před vznikem opruzenin a umí je i účinně vyléčit. Stejně léčivě působí i na podrážděné prsní bradavky kojících žen. Vyznačuje se rychlým hojivým účinkem a díky svému složení je vhodná pro citlivou dětskou pokožku, a to dokonce i u předčasně narozených dětí.

bepanthe

Setkala se s nimi snad každá maminka, i když o své miminko láskyplně a pečlivě pečuje, občas se nevyhne bolestivým opruzeninám. Stačí jen málo, třeba aby si děťátko trochu déle pospalo nebo aby se protáhl váš výlet venku, kde ho nemůžete přebalit. Vlhkost v plence udělá své a po její rozbalení je zadeček zarudlý. Opruzeniny provází i další nepříjemnosti, děťátko je neklidné, plačtivé, může se i častěji budit. Není ale potřeba hned běžet k lékaři, ten by vám řekl, že plenková dermatitis, jak se tomuto druhu opruzenin odborně říká, je nejčastější kožní onemocnění kojenců a batolat, a dokud budou vaše děti nosit plenku, čas od času vás zarudlá pokožka s drobnými puchýřky potrápí. S opruzeninami se ale můžete setkat nejen v plenkové oblasti, ale na dalších vlhkých záhybech třeba na krku nebo v podpaždí. Jakmile se objeví, sáhněte po masti Bepanthen® Mast.

Jak můžete opruzeninám předcházet? 

opruzeniny

Místa, která se lehce zapaří, důkladně omývejte. Plenkovou oblast čistěte ideálně pod tekoucí vodou, můžete použít i vlhké ubrousky. Všechny záhyby dokonale vytřete, osušte a nechte chvíli bez přikrytí „dýchat“. Důležité je udržovat miminku optimální vlhkost pokožky zadečku, a tím zabraňovat jejímu poškození, drobným trhlinkám. Pouhým okem je neuvidíme, ale mohou být místem vzniku infekce – opruzení. Aby k němu nedošlo, namažte miminku zadeček tenkou vrstvou masti Bepanten. Ta zajistí účinnou prevenci. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, použijte ji na čistou a suchou pokožku při každém přebalení. 

Měla byste také vědět, že je rozdíl mezi péčí o zdravou a již opruzenou pokožku zadečku.

Každodenní péče o zdravou pokožku je prevencí poškození bariéry a vzniku trhlinek. Přípravek, který volíme pro ošetření, by měl pokožku regenerovat (dexpanthenol), hojit drobné trhlinky a vytvářet ochrannou vrstvu, která zabraňuje ztrátám vody a přímému působení dráždivých látek ze stolice a moči. Neměl by pokožku vysoušet a alergizovat. Neměl by proto obsahovat zinek, parabeny a toxické látky. 

Bepanthen® Mast splňuje všech 7 vlastností optimálního přípravku k ošetřování dětské pokožky: 

1. udržuje optimální vlhkost pokožky

– neobsahuje zinek, který vysušuje pokožku

2. neobsahuje parfemaci

3. neobsahuje konzervační látky (parabeny)

4. neobsahuje dezinfekční a antiseptické přísady

5. neobsahuje potenciálně toxické přísady

6. neobsahuje zbytečné přísady

7. má klinicky ověřený účinek a bezpečnost 

I pečlivé mamince se může přihodit, že se u svého děťátka setká s opruzeninou. Opruzenina vznikne ve velmi krátké době a může doprovázet změnu jídelníčku, průjem, růst zoubků.

Vyžaduje jiný postup péče než při prevenci, protože jde již o zánětlivé onemocnění pokožky. Postižené místo je teplejší, zarudlé, oteklé, v pokročilé fázi již i s puchýřky či s mokvajícími ploškami. V léčbě volíme přípravky s vysoušecími přísadami, v případě opruzenin většího rozsahu, hlubokých poranění nebo vaší nejistoty, je vhodná návštěva pediatra. 

Bepanthen® Mast vám doporučují i zkušenné maminky:

Simona: „Bepanthen mast mi doporučila sestra v porodnici, kde jsem také dostala vzoreček. Od té doby má stále místo v mojí kabelce. Používala jsem ho nejen na opruzeniny, ale i na zhojení popraskaných bradavek. Jako jedna z mála mastí má totiž výhodu, že se nemusí před kojením otírat. Staršího syna trápily opruzeniny jen když měl průjmy, to se jim prakticky nedalo zabránit. Ale Bepanthen nám vždy pomohl, a tak jsme ani jednou nemuseli kvůli opruzeninám k lékaři. Když se mi narodil druhý syn, byl Bepanthen přirozenou součástí výbavičky.“ 

Lenka: „Bepanthen mi doporučila kamarádka, která měla o půl roku starší miminko. Tomášek měl první opruzeniny ve dvou měsících i přesto, že jsem používala preventivní mastičku jiné značky. Bepanthen ale zadeček krásně zahojil a už jsme u něj zůstali. I když už je z něj velký kluk, máme Bepanthen stále v lékárničce a bereme si ho i na dovolenou. Osvědčil se nám, když se Tomášek v létě nebo zimě hodně zpotí a zčervená mu pokožka v některých záhybech.“  

Bepanthen® Mast obsahuje 5 % dexpanthenolu (provitamínu B5). Tato účinná látka posiluje přirozené léčebné procesy, působí protizánětlivě a podporuje produkci kolagenu a elastinu v kožních buňkách. Má status G.R.A.S. (Generally Recognized As Safe) – to znamená, že ani ve vysokých dávkách nevykazuje toxické vlastnosti a může být součástí potravin. Zklidňující účinky přípravku jsou výsledkem působení očištěného lanolinu, který díky své mastné konzistenci vytváří na pokožce dlouhodobě působící ochrannou vrstvu. 

Bepanthen® Mast je k dostání výhradně v lékárnách, a to v tubách o obsahu 30 a 100 g. 

Více informací najdete na www.bepanthen.cz