Balíme na dovolenou

Pokud jedete po Čechách, můžete se spolehnout na to, že většinu věcí jako třeba jídlo nebo pleny, koupíte úplně všude. Chystáte-li se ale do zahraničí, zjistěte si dopředu, co se dá v místě koupit a jak se pohybují ceny (výjimkou není 20 plen v přepočtu za 300Kč). Pokud se vám tyto informace nepodaří zjistit nebo nejsou úplně jasné, sbalte si raději vše potřebné s sebou.Na co hlavně nezapomenout?

Pro děti do cca 18 měsíců jsou samozřejmostí pleny a dětská výživa od mléka a čaje přes kaše po ovocné a zeleninové přesnídávky. Nezapomeňte ani na lahve, dudlíky, bryndáky, dětské lžičky, moskytiéru, slunečník a pláštěnku na kočárek. Pokud si nedomluvíte postýlku na místě, vezměte si s sebou cestovní. Pro bezpečnost nejmenších vezměte i pár krytů do elektrických zásuvek.

Pro všechny děti je důležitá i vybavená lékárnička. Kromě léků, které vaše dítě běžně užívá, si přibalte sirup na vlhký i suchý kašel, lék snižující horečku (např. paralen, nurofen), kapky do nosu, kapky do očí a vyplachování písku apod., krém na pobodání hmyzem a raději i antihistaminické kapky, kvůli případné alergii, teploměr, peroxid, náplasti a obvazy.Kromě opalovacího krému s vysokým faktorem, s sebou vezměte i krém na spáleniny od slunce (např. panthenol), využijete i balíček vlhkých ubrousků, hlavně na zapatlané ručičky.Jestli si chcete ušetřit kila v zavazadlech, odsypte si prací prášek, abyste mohla vzít méně oblečení a neberte plné tuby s tělovým mlékem, koupelovou pěnou, sprchovým gelem, šamponem a dalšími kosmetickými přípravky. Stačí odlít do menší lahvičky a ušetříte nejen kila, ale i místo. Při balení oblečení pamatujte i na to, že se dovolená u moře nemusí úplně vydařit a sbalte dítěti i kalhoty, svetr, teplé ponožky a slabou deku. Důležité jsou i oblíbené hračky, hračky na písek a do vody, ale také nafukovací kruh nebo rukávky.Pro starší děti, ale i pro pěkné večery s partnerem nezapomeňte přidat do kufru společenské hry.

Balení zavazadel rozhodně nenechávejte na poslední chvíli, klidně si připravte věci už s týdenním předstihem, abyste na nic nezapomněla a nebyla nervózní ve chvíli, kdy před cestou budete hlavně potřebovat dobře naladit své dítě.To nejdůležitější na dovolené je ale foťák nebo kamera, abyste mohly zachytit neopakovatelné okamžiky a hlavně dobrá náladaJ.