10.den

 

Knihy z nakladatelství Alpress

 

 

V žádné rodině by neměla pod vánočním stromkem chybět alespoň jedna kniha. Vypněte jednou televizi, mobil a počítač a začtěte se do zajímavých publikací z nakladatelství Alpress!

Nakladatelství Alpress přináší českým čtenářům nejúspěšnější světové dobrodružné romány, historické romány, thrillery a detektivky, romány pro ženy, romány z lékařského prostředí i čtivě zpracované pravdivé příběhy z různých koutů zeměkoule.

Na své si přijdou i čtenáři populárně-naučné literatury s širokým okruhem témat: populární historie, esoterika, péče o dítě, zdravotnictví, mezilidské vztahy, sebevzdělávání a především obrazové publikace, z nichž si vyberou např. milovníci umění, zahrad, rybaření, ručních prací a sportu i jiných zájmových činností.

Alpress nabízí také řadu světové literatury, kde vycházejí v reedicích osvědčení klasikové, často v novém překladu, ale i současní autoři, kteří se již výrazně zapsali do kulturního dědictví.

V nakladatelství je zastoupena také původní česká tvorba – beletrie, literaturu faktu i knihy určené pro děti. Na děti a mládež nakladatelství nezapomíná ani jinak: vydává pro ně celé série příběhů s mladými hrdiny, dále knihy plné nápadů a aktivit pro volný čas, rozvíjení dovedností i vzdělávání.

S Alpressem můžete vyhrát:

Balíček se třemi knihami o zajímavých světových malířích

Matisse, autor neuveden

Roku 1904 pořádá Henri Matisse v galerii Vollard výstavu, na níž představuje první fauvistické obrazy. Nové čisté a jasné tóny barev fauvismu oznamují nový směr v umění a rebelství proti konvencím. Matisse svým uměním vytvořil barevný svět, ve kterém se utápěly paprsky nekonečného světla. Našel svět, který pohltil diváka svou září a všeobjímajícími osvobozujícími vizemi čistých barev. MOC: 219,00 Kč

 

 

Paul Cezanne, autor neuveden

Otec klasické moderny, který se proslavil tím, že zobrazování přírody zjednodušil na jednotlivé geometrické prvky. Řád svých obrazů založil na vlastní hodnotě barvy, a tím se stal nejvýznamnějším průkopníkem nového umění 20. století. Celý svůj život obětoval tvorbě. MOC: 219,00 Kč

 

 

Renoir, autor neuveden

Spoluzakladatel impresionismu, který svět svých obrazů zahaloval do třpytivého barevného závoje. Podle Renoira měl být obraz krásný, milý a musel potěšit. To se mu na jeho plátnech podařilo. Jeho úchvatné obrazy zahřejí u srdce a potěší oko i srdce každého, kdo se na ně zadívá. MOC: 219,00 Kč

 

Pokud rádi tvoříte rukama, můžete vyhrát také jednu z těchto publikací:

Malování na látky, autor: Newman Michelle

Vlastnoručně vyrobené krásné módní doplňky, bytové dekorace a dárky udělají radost nejen vám ale svou originalitou ohromí i všechny vaše známé. Vůbec nezáleží na tom, zda máte s malováním nebo barvením látek zkušenosti. Jednoduché návody a názorné fotografie vás krok za krokem povedou k cíli a pomohou vám vykouzlit naprosto jedinečné modely.

MOC: 279,00 Kč

 

 

Malování na sklo, autor: Owen Cheryl

Malování na sklo je krásná zábava a nabízí potěšení z dosaženého výsledku. Autorka je přední britskou specialistkou v malování na sklo. Během profesní dráhy nasbírala nepřeberné množit í poznatků, jež navíc doplnila odpověďmi na nejčastější dotazy, s nimiž se setkává ve svých kurzech. Návody a rady v její knize jsou jednoduché a srozumitelné i pro naprosté začátečníky. Široká paleta nabízených motivů inspiruje k tvorbě vlastních návrhů.

MOC: 279,00 Kč

 

Vitráže, autor: Kellmann Stevenson

Christine Krása skleněných vitráží nás uchvacuje již od nepaměti. Kousky obyčejného skla ve spojení se světlem mají kouzelně mámivý účinek. V knize naleznete zábavné a snadné techniky, inspirující náměty, projekty pro pokročilé i začátečníky, přehled materiálů a potřebných pomůcek a pomocí barevných fotografií návody krok za krokem.

MOC: 299,00 Kč

 

Modelování pro šikovné ruce, autor: Morgan Stacey

Veselí skřítci, roztomilá zvířátka i legrační čarodějnice jsou to opravdu rozkošné postavičky! Jejich zhotovení je tak snadné, že je zvládne i naprostý začátečník.Tato názorná kniha vám nabízí inspiraci i detailní návod k výrobě okouzlujících drobných dárků.

MOC: 299,00 Kč

 

Kila nabraná po Vánocích, můžete lehce shodit při běžných každodenních činnostech a touto knihou:

Každodenní fitness, autor: Bee Peta

Kolikrát jste si už říkali: „Musím začít cvičit.“ Jenže v našem hektickém světě není jednoduché najít si čas. Když ho máme, raději si odpočineme u televize, než abychom se dřeli v posilovně. Přesto můžete mít zdravé a krásné tělo a dobrou fyzičku! Ode dneška zvládnete lehce a účinně cvičit i v průběhu každodenních činností: u televize, při úklidu, během práce na počítači nebo při péči o děti.

MOC: 299,00 Kč

 

 

 

 

A romantickou duši ženy určitě potěší jeden z těchto románů:

Svůdce, autor: Hunter Madeline

Z osiřelé bezbranné dívenky Diane, kterou Daniel St. John kdysi přivezl z klášterní školy do svého domu, vyroste během let oslnivě krásná žena. Její zachránce ji silně přitahuje, ve vzduchu se vznáší skandál. Ovšem legendární svůdce má s Diane své plány…

MOC: 199,00 Kč

 

 

Svatoušek, autor: Hunter Madeline

Když se Vergil stal poručíkem Biancy Kenwoodové, vůbec netušil, že svou svěřenkyni, vystrojenou ve skandálním úboru, najde v podniku nevalné pověsti. Proti její vůli ji rychle odveze na své venkovské sídlo. Bianca brzy zjistí, že Vergil je nejen opředen tajemstvím,ale oplývá i smyslností. A jak ona není imunní vůči jeho šarmu, ani on není lhostejný k jejímu kouzlu. Oba jsou vrženi do světa nebezpečných intrik a vášeň, která mezi nimi plane, je může zachránit – nebo je dovést k naprosté zhoubě…

MOC: 199,00 Kč

 

Pokušitel, autor: Hunter Madeline

Sophie je jedinou dědičkou právě zemřelého vévody z Everdonu. Očekává se od ní, že se provdá za muže, kterého jí otec určil. Svobodomyslná Sophie raději prchne do Paříže, kde jako patronka romantického stylu žije bohémským životem, obklopena umělci a přepychem. Ale co si má počít s tím mladým a nesmírně pohledným mužem, kerý zničehonic vtrhne do jejího salonu a žádá ji, aby se s ním z rozkazu samotného krále vrátila do Anglie? MOC: 219,00 Kč Nevěstin náhrdelník, autor: Kat Martin Victoria se snaží ochránit svou křehkou sestru Claire před úmysly chlípného otčíma, barona z Harwoodu. Dívky vidí spásu v útěku,ale na ten jim schází peníze. Neohrožená Victoria sebere baronovi velmi vzácný šperk, než však spolu s Claire stačí uskutečnit svůj plán, dojde k incidentu, který je doslova vyžene z domova….

MOC: 219,00 Kč

Perly štěstí, autor: Kat Martin

Grace se vypraví navštívit otcovu tetu. Loď, na níž cestuje, je přepadena a mladou ženu unese Ethan Sharpe, obávaný kapitán ve službách královské rozvědné služby. Podezírá ji, že pomohla muži obviněnému z vlastizrady uniknout z vězení. Odvážná Grace se nařčení vytrvale brání. Její hrdost a nebojácnost kapitána svádí. Ji zase jeho ostře řezyné rysy naplňují touhou prožít nepoznané. Graceina dívčí i Sharpeova šlechtická čest jsou v ohrožení.

MOC: 229,00 Kč

 

 

Nevěstin náhrdelník, autor: Kat Martin Victoria se snaží ochránit svou křehkou sestru Claire před úmysly chlípného otčíma, barona z Harwoodu. Dívky vidí spásu v útěku,ale na ten jim schází peníze. Neohrožená Victoria sebere baronovi velmi vzácný šperk, než však spolu s Claire stačí uskutečnit svůj plán, dojde k incidentu, který je doslova vyžene z domova…. MOC: 219, 00 Kč

 

 

Soutěžní otázka: Napište alespoň 2 tituly Alpressu, které jsou v Top 10 nakladatelství.

Nápovědu najdete na www.alpress.cz, kde si můžete zajímavé knihy také objednat!

Objednávat nebo se dotázat na jakýkoliv titul, můžete také na adrese

Na Příkopě 3243
738 01 Frýdek-Místek

Na telefonu: 558 445 000

Nebo emailem: alpress@alpress.cz