Akné adultorum

Rybí tuk a antioxidanty z čokolády pomáhají

Čokoláda škodí hlavně u tzv. atopického ekzému a ve vztahu k akné méně škodí hořká než mléčná čokoláda, zřejmě proto, že kvalitní hořká čokoláda obsahuje řadu antioxidantů. Rozhodně bych ale doporučovala vyloučit ze stravy tvrdý alkohol, tučná, překyselená a kořeněná jídla a jiné pochutiny či potraviny, které mají dráždivý charakter.Dále pak živočišné tuky, tedy tzv. nasycené tuky, jako je např. sádlo, máslo a smetana.

Stejně tak bychom se měli vyhnout kysele působícím nápojům, včetně nápojů syceným oxidem uhličitým, či kofeinem. Nejsou vhodné žádné colové nápoje a softdrinky. Protože pocit žízně je modifikován věkem a skladbou nápojů, je třeba stále dbát na dostatek kvalitních nápojů a vyvážený pitný režim. Kvalitní hydratace organismu a pleti zvyšuje celkovou kondici kůže a pleti, o tom není pochyb.

Na stavu pleti se výrazně podepisuje stres a solárium Podle odborníků bývá častou příčinou zhoršení akné. Antioxidanty důsledky tzv. oxidativního stresu včetně akné zmírňují. Ke zklidnění stresu napomádá mnohým pohyb a nejlépe pak na slunci, když zaleze v zimě za mraky řeší se nedostatek vitamínu D pernamentkami do solárií, ale… …prospívá aknózní pleti opalování? Opálená pleť jen zakrývá projevy akné, snižuje jejich viditelnost a vystavování se UV záření naopak pleť poškozuje a vysušuje ji. Dochází též ke ztluštění rohové vrstvy, zejména vlivem UVB složky slunečního a solárního záření. To má za následek ucpávání mazových žláz a jejich vyšší náchylnost k zánětům.

Pleť chrání proti nepříznivým účinkům přímého i rozptýleného záření doplňky stravy. Působí antikarcinogenně, zvyšují antioxidační status organizmu, čímž posilují zejména imunitní systém, ale prospívájí také kvalitě vlasů i nehtů.

Na období dovolených doplňky stravy do kufru nepřibalujte U aknózních pacietnů, ať již dosplělých, či juniorů se doporučuje užívat vhodný doplněk stravy minimálně tři měsíce a nejlépe pak trvale, aby se vyrovnával nedostatek některých antioxidantů, zejména pak selenu. Užívá se vždy společně s jídlem jedna tableta ráno a druhá nejlépe v poledne.

Jen na období dovolených či delších zahraničních pobytů s totální změnou skladby potravinového koše se doporučuje suplementaci přerušit. Zvýší se tím vnímavost organismu na účinné látky, která se v důsledku každodenního tzv. stravovacího stereotypu obvykle snižuje.

Pozor bioaktivní doplňky stravy se mohou vzájemně rušit! Přípravky také není vhodné kombinovat s některými bioaktivními doplňky stravy, o čemž každého z nás poučí lékárník, dermatolog, zaškolená kosmetička, či v případě našich dětí dorostový lékař.

Zdroj Pharma Nord.cz