A co když přijde láska? 8

 

Vůbec jsme netušili, kolik času máme jestli to stihneme do porodnice a zda to stihne Pavel za námi. Vyjeli jsme totiž se sedmiminutovými kontrakcemi a v půli cesty už byly tříminutové. No nakonec jsme dojeli, ale hned mě hnali na porodní sál.

 

Umluvili jsme sestru, že to ještě chvíli vydržíme a volali Pavlovi. Ten dorazil 20 minut po našem příjezdu a konečně jsme mohli jít na to. Ještě jsem si všimla zmateného pohledu porodní asistentky, která dva muže na sále asi ještě neviděla. Sofinka se narodila na dvě zatlačení a dojatí otcové brečeli oba. Pak si ji měl jít táta podepsat a přinést mi ji. Vyrazili oba dva. Sestra se usmála „vy jste z toho nějak v šoku, tak který z vás je táta?“ „Oba.“ Odpověděli Pavel s Davidem naráz. To už sestře zmizel úsměv ze rtů, zavrtěla hlavou a něco si zamumlala. Nakonec milou povinnost vykonal David a za chvíli si malou mohl pochovat i Pavel.

 

Oba se mnou zůstali ještě než mě převezli na pokoj a pak šli svá otcovství společně zapít. Malá měla žloutenku a já problémy s kojením, takže jsme v porodnici zůstali týden. Tátové ke mně chodili na střídačku a třetí den už to jedna ze sester nemohla zvědavostí vydržet a přišla se mě zeptat, jak to vlastně s těmi táty u nás je. Svěřila se, že dokonce jejich vrchní chtěla volat policii, protože se jí to nezdálo a bála se, že chceme miminko prodat. Vysvětlení, že zkrátka máme trošku větší rodinu, ji evidentně uklidnilo a nikdo se o nás naštěstí nezajímal. Po týdnu mě tedy pustili domů, kde na nás čekala i Hanička, které jsme sestřičku chtěli ukázat až doma. A nastalo šílené šestinedělí.

 

Přečtěte si celý příběh Lili. Předchozí díl najdete na http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=57&Itemid=310

Od prvního dílu ho můžete číst v rubrice Seriály!